Wydarzenia w klubie

11 lutego 2018
Data wydarzenia: 19 lutego 2018, godzina 15:30
Capoeira – taniec i walka w jednym

Zbieramy dzieciaki chętne do uczenia się ćwiczeń rytmicznych i akrobatycznych jakimi jest CAPOEIRA.
poniedziałki 15:15
czwartki 16:45
zajęcia dla dzieci szkolnych oraz młodzieży gimnazjalnej

Zajęcia ruchowo-rytmiczne bazujące na afro-brazylijskiej sztuce Capoeira Angola – brazylijskiej sztuki tańca wywodzącego się z walki. Istotą capoeira są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Walka jest oczywiście pozorowana

Podstawą treningów capoeiry dla dzieci są przekazywane w formie zabawy ćwiczenia wzmacniające umiejętności motoryczne dziecka. Ich cel to poprawienie kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej; szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie równowagi, elastyczności, refleksu i odczuwania własnego ciała w przestrzeni.

Uzupełnienie każdej lekcji stanowi praca z rytmem i śpiewem. Dzieci uczą się grać na tradycyjnych instrumentach używanych w capoeirze, a także śpiewać brazylijskie piosenki. Każdy trening prowadzony jest z towarzyszeniem tradycyjnej muzyki brazylijskiej.

Oprócz umiejętności ruchowych i muzycznych dzieci zyskują pewność siebie i poczucie własnej wartości opartej na współpracy. Rozwój i postępy możliwe są tylko poprzez współdziałanie i dialog z grupą oraz pojedynczymi osobami, nie ma tu miejsca na rywalizację.

Treningi capoeiry uczą szacunku dla przestrzeni osobistej drugiej osoby i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Paweł Galiński – W 2011 r. trafił na trening capoeiry w Warszawie, co dość znaczą co wpłynęło na jego życie. Odkrył nowy świat dla siebie, wpierw trenując samemu a potem prowadząc zajęcia capoeiry z dziećmi. Szybko zaczęło mu brakować inspiracji w Polsce, co przyczyniło się do jego trzymiesięcznego wyjazdu do Brazylii w 2014 r. Ćwiczył tam u swojego mistrza Boca do Rio w dzielnicy Pituacu w Salvador da Bahia. Pobyt w Brazylii umocnił jego więź z capoeirą i chęć pracy z dziećmi, co sprawiło, że rozpoczął studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie napisał pracę magisterską o wartości pedagogicznych w grupie capoeira Angola, oraz do prowadzenia zajęć z capoeiry w różnych placówkach. Po studiach odbył kolejną trzymiesięczną podróż do Brazylii. Wówczas poszukiwał capoeirowych inspiracji w Rio de Janeiro, Kurytybie, na plażach Bahia i ponownie w Salvadorze. W Buzios pod Rio de Janeiro odbył intensywny kurs edukacji poprzez capoeirę. Teraz będzie pracować z Waszymi dziećmi w klubie W Trakcie

Klub W Trakcie
ul. Trakt Lubelski 204
INFORMACJA I ZAPISY
tel. 505 84 74 24
klub@wtrakcie.pl

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”