Zajęcia dla dorosłych i starszej młodzieży

 

Kontakt do klubu: tel. 505847424, mail: klub@Wtrakcie.pl

Klub W Trakcie

ul. Trakt Lubelski 204,

04-680 Warszawa (u zbiegu z ul. Zwoleńską)

ZAJĘCIA RUCHOWE

JOGA HATHA - jedna z najstarszych form ćwiczeń psychofizycznych, skupiająca się głównie na wzmocnieniu i odzyskaniu ciała poprzez wykonywanie asan (pozycji jogicznych) zgodnie z naszym oddechem. Ceniona na całym świecie ze względu na liczne właściwości prozdrowotne, odnawiające, relaksujące, ale i wzmacniająco-usprawniające całe ciało. Ze względu na indywidualne podejście bezpieczna dla wszystkich bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Podczas ćwiczeń często stosuje się pomoce typu paski, klocki, drabinki aby niemożliwe stało się możliwe  ;)

jakie korzyści daje hatha jogi?

eliminacja asymetrii ciała (walka z nierównowagą mięśniową i posturalną), wskazana w leczeniu wad postawy
zwiększenie zakresu ruchu ciała symetrycznie we wszystkich płaszczyznach
lepsza koordynacja ruchowa
zapobieganie zwyrodnieniom stawów, poprzez ich aktywizację i nacisk kładziony na poprawne ich ustawienie
regulacja pracy serca, ciśnienia krwi, zwiększenie pojemności wdechowej
uzupełnienie treningu sportowego lub trening sam w sobie w zależności od stopnia zaawansowania i intensywności
relaksacja i obniżenie poziomu stresu

Zajęcia poprowadzi Anna Koroś
Dyplomowany instruktor jogi – studia podyplomowe ‚Joga i relaksacja’ AWF Warszawa
Instruktor sportu AZS WUM, od lat związana ze wschodnimi sztukami walk, instruktorka i aktywna zawodniczka karate Shorin Ryu, ze stopniem 3 dan. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Sztuka dla dorosłych - ceramika i malarstwo

Zajęcia dla tych, którzy interesują się sztuką tradycyjną, rękodziełem lubią zajęcia plastyczne, ale też nie boją się nowości. W naszej pracowni głównym medium będą farby do różnych powierzchni zastosowane w nietypowy sposób. Dzięki temu osiągniemy ciekawe efekty graficzne, malarskie i rzeźbiarskie. Prace będą kolorowe i żywe, ale często będziemy pracować w oparciu o zasadę „mniej, znaczy więcej” ucząc się dopasowywać kolory i kształty oraz ograniczać środki wyrazu, by wzmocnić przekaz. Liczyć się będzie przede wszystkim pomysł i jego oryginalność, ale o efekcie będzie stanowiło również staranne wykonanie wg projektu. W programie również ceramika i rękodzieło artystyczne. 120 min.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 12.30 (90 min.).

Zapisz się na zajęcia
1. Zajęcia taneczne - Taniec orientalny

poziom OPEN (potocznie taniec brzucha) – to jeden z najstarszych tańców świata, który pobudza kobiece zmysły i wdzięk. Wzbogaca duchowość, witalność i ma właściwości uzdrawiające. Taniec orientalny bazuje na ruchach bioder i brzucha, a także na subtelnych ruchach dłoni i ramion. Magii i tajemniczej atmosfery dodaje arabska muzyka. Taniec brzucha to swoista opowieść, która wzrusza i rozbawia, pozwala każdej kobiecie odkryć w sobie naturalne piękno i niespożyte pokłady energii. Ponadto, taniec ten wzmacnia, ujędrnia i rozluźnia mięśnie stóp, łydek, ud, brzucha, bioder i pośladków a także mięśni grzbietu. Dzięki ćwiczeniom talia zostaje wyszczuplona, a bóle kręgosłupa ustępują.

Podczas 75 minutowej lekcji tańca orientalnego poznamy i będziemy szlifowały technikę, kombinacje taneczne i krótkie układy choreograficzne, nadając płynności, delikatności i kobiecości naszym ruchom. Na koniec zajęć rozluźnimy nasze ciała i wyciszymy umysły dzięki krótkim ćwiczeniom z elementami stretchingu i relaksacji. Gwarantowana duża dawka pozytywnej energii. Zapraszamy zarówno Panie, które trenują taniec orientalny i pragną poprawić swoją technikę i płynność ruchów, oraz Panie początkujące, które pragną rozpocząć przygodę z tańcem. Zalecane wygodne, elastyczne ubranie i chusta/ pareo do przewiązania na biodrach, tańczymy w skarpetkach, baletkach bądź na boso

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tańca orientalnego oraz ćwiczenia na brzuch ABS i rozciąganie. 60 minutowe ogólnorozwojowe zajęć
  1. 1.   60 minutowe ogólnorozwojowe zajęć rozpoczynają się dynamiczną rozgrzewką z elementami tańca orientalnego, podczas której poznamy kilka podstawowych kombinacji tanecznych, spalimy trochę kalorii i naładujemy się pozytywną energią. Następnie przejdziemy do ćwiczeń ABS kształtujących mięśnie brzucha. Na koniec zajęć rozluźnimy nasze ciała i wyciszymy umysły dzięki krótkim ćwiczeniom z elementami relaksacji i stretchingu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poprawić swoją kondycję, wygląd sylwetki i doładować się pozytywnie. Zalecane wygodne, elastyczne ubranie i sportowe obuwie.
Zapisz się na zajęcia
3. Stretching, Relaksacja i Medytacja
  1. 1.   Podczas 60 minutowych zajęć rozluźnimy nasze ciała i wyciszymy umysły korzystając z różnych technik rozciągania, relaksacji i medytacji. Na chwilę zatrzymamy się by ponownie wrócić koncentracją do naszego ciała, czyli świątyni naszej duszy i być tu i teraz. Z kolei podczas krótkiej medytacji będziemy wracać do wewnętrznej równowagi i harmonii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zrelaksować, odstresować i poczuć głęboki kontakt z sobą samym. Na zajęciach poprawimy naszą elastyczność, wyciszymy się i doładujemy pozytywnie. Zalecane wygodne, elastyczne ubranie.
Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”