Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym, od zerówki po nastolatków.

Dzieci od 6 do 14 lat przechodzą olbrzymie zmiany w swoim życiu. Z jednej strony testują swoje możliwości, z drugiej wystawione są na coraz większe wyzwania i stres. Oferujemy zajęcia, które dadzą pole do odnalezienia talentów oraz ich rozwinięcia pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Uczniom szkoły SP 109 oferujemy przyprowadzanie i odprowadzanie do szkoły z klubu – więcej w zakładce „Grupy”.

Kontakt do klubu: tel. 505 84 74 24, mail: recepcja@klubwtrakcie.pl

ul. Trakt Lubelski 204 (u zbiegu z ul. Zwoleńską)

ZAJĘCIA SPORTOWE
AKROBATYKA grupy kontynuujące naukę

Zajęcia grup kontynuujących naukę dla dzieci od lat 7. Uczniowie trenują nowe ewolucje i ćwiczenia na swoim poziomie zaawansowania. Najstarsze grupy uczą się fiflaków, salt, machowe przodem i bokiem.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w różnych grupach wiekowych uwzględniających stopień zaawansowania dziecka. Czas trwania zajęć to 60 min. O przydziale do grupy decyduje trenerka po pierwszym treningu. Małe grupy ok. 10 osobowe prowadzone są przez Mistrzynię Polski i Świata – Martę Poznysz.

A1 – wtorek, piątek godz. 18:00 (grupa najbardziej zaawansowana)
A2 – poniedziałek godz. 16:00, wtorek, piątek 16:00
A3 – poniedziałek i piątek, godz. 15:00, a także środa godz. 16:00
A4 – poniedziałek i piątek, godz. 17:00                   A5 – środa, godz. 18:00, sobota, godz. 11.45         A6 – środa, godz. 19:00

 

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA TANECZNE
Cheerleaders Dance - zespół taneczny Zapisz się na zajęcia
ZUMBA DLA DZIECI-zajęcia taneczne dla klas 0-4, gr. świetlicowa Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA EDUKACYJNE
MATEMATYCZNE ZABAWY

Matematyka nie musi być trudna, nudna i niezrozumiała. Może być świetną i wciągającą zabawą. Zapraszamy na zajęcia, w trakcie zajęć których dzieci nauczą się rozwiązywać różne problemy matematyczne o skali trudności dostosowanej do ich wieku i możliwości. Podczas zajęć doświadczeni edukatorzy w fascynujący i przystępny sposób przedstawiać będą różnorodne przykłady problemów matematycznych, które przybiorą formę ciekawych zadań i łamigłówek manipulacyjnych i logicznych. Uczestnicy zajęć samodzielnie lub z udziałem prowadzących, korzystając z autorskich pomocy dydaktycznych, poznają sposoby rozwiązania tych problemów. Dzięki zabawom matematycznym dzieci w twórczy i ciekawy sposób poznają sposoby rozumowania pomagające znaleźć efektywne metody samodzielnego dochodzenia do rozwiązań zadań matematycznych.

 

Zapisz się na zajęcia
ZABAWY Z FIZYKĄ

Świat fizyki to nie tylko zbiór niezrozumiałych praw i zależności. To przede wszystkim eksperymenty, które pozwalają poprzez własne doświadczenie te prawa zrozumieć. W trakcie zajęć uczniowie pod kierunkiem prowadzących wykonywać będą doświadczenia fizyczne ilustrujące podstawowe prawa fizyki. Używać do tego będą akcesoriów stanowiących przedmioty powszechnego użytku, ogólnodostępne materiały oraz autorskie zestawy edukacyjne przygotowane przez prowadzących. Podczas zajęć uczniowie nie tylko zapoznają się naocznie z prawami fizyki, rozwiną zdolności obserwacji i wyciągania wniosków, ale będą też zachęcani do umiejętnego, samodzielnego eksperymentowania, a fizyka przestaniee być dla nich trudna i niezrozumiała.

 Zajęcia dla dzieci z klas 7-8 odbywają się w środy w godzinach 18:45 – 19:45.

Zapisz się na zajęcia
STARSZY HAKER

Po 3 latach zabawy z Minecraft pora przejść na wyższy poziom. Uczestnicy poznają programy do tworzenia własnych gier, strony do tworzenia quizów czy własnych gier, arkusze kalkulacyjne, wyjdą z zabawy do poważniejszego projektowania. Wszystko przy nacisku na bezpieczeństwo w internecie.

Kontynuacja, dla dzieci 12+.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 16:30 (90 min.).

Zapisz się na zajęcia
MŁODY HAKER

Gram i koduję, czyli wstęp do programowania z Minecraftem. Przedstawimy modyfikację gry, dzięki której Młodzi Hakerzy postawią pierwsze kroki w kodowaniu jak również doświadczą mnóstwo fantastycznej zabawy i wrażeń! Warsztat łączy elementy zabawy w różnych światach Minecraft ze wstępem do programowania. Gracze zaczną od budowania domów, doprowadzania mediów, zasad działania świata realnego przełożonego na krainy realne czy starożytne, jak i te baśniowe a nawet kosmiczne. Z czasem będą pisać w specjalnej modyfikacji Minecrafta krótkie programy w języku LUA, które również na bieżąco będzie można testować, także w środowisku gry. Wszystkie komendy języka LUA przydadzą się w przyszłości każdemu programiście, administratorowi sieci czy informatykowi. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką oraz licencje. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Zapraszamy Hakerów dobrze posługujących się klawiaturą. Prowadzący: Michał Chrapiński. Zajęcia dla klas 4-8. 90 min.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 15:00 (90 min.).

Zapisz się na zajęcia
BARDZO MŁODY HAKER

Edukacja przez zabawę z Minecraftem. Zajęcia, podczas których uczymy przez zabawę, inspirują do mądrzejszych i bardziej kreatywnych Minecraftowych gier. Stawiamy na pracę zespołową oraz na świetną zabawę… Młodzi Hakerzy zaczną od poznawania i wykonywania zadań w internetowym wielkim mieście Green Field. Będą zajęcia o innych prawdziwych miastach i praca na  odtworzeniu znanych budowli w Minecraft. Prócz pracy, będzie też zabawa w rozwiązywanie problemów w baśniowych światach, krainach z przeszłości jak i przyszłości w tym wiele zadań wymagających współpracy Hakerów. W czasie zabawy Hakerzy poznają zasady poruszania się po świecie Minecraft, współrzędnych i skali, dowiedzą się jak działają elektrownie i wodociągi projektując własne, dowiedzą na czym polega ustalanie zasad współpracy i tolerancji czyli demokracji, oraz wiele, wiele innych zagadnień. Będą przestawione odmiany: BuildCraft, ShipCraft, GalacticCraft. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Prowadzący: Michał Chrapiński. Grupa wiekowa: 6-8 lat.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 13:30 (90 min.).

Zapisz się na zajęcia
LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW od 4 do 6 lat

Zajęcia dla dzieci wczesnoszkolnych od 5+ lat zainteresowanych eksperymentowaniem i odkrywaniem sekretów otaczającego nas świata chemii i fizyki. Zajęcia dla dzieci, w których mamy możliwość wykorzystać ich naturalną ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata poprzez świetną zabawę. To wszystko, co dla nas – dorosłych jest naturalne i oczywiste, dla dzieci wcale takie nie jest. Podczas zajęć, wyjaśnimy prawa i zjawiska występujące w przyrodzie oraz wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnice nauki. Dzieci, niczym młodzi naukowcy, samodzielnie przeprowadzą doświadczenia chemiczne, w których udowodnimy związek nauki z życiem codziennym. Zbudujemy między innymi wulkan i gaśnicę, zrobimy ciecz newtonowską i lava lampę, miękkie jajko i sztuczną krew. Wyjaśnimy, dlaczego trzeba myć ręce mydłem i w ciepłej wodzie oraz dlaczego herbata zmienia kolor po dodaniu cytryny. Te eksperymenty oraz ponad 30 godzin innych ciekawych doświadczeń na każdy tydzień tego roku szkolnego. 50 min.

Wtorki o godzinie 17:00

Zapisz się na zajęcia
LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW klasy 7-8

Zajęcia dla dzieci, w których mamy możliwość wykorzystać ich naturalną ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata poprzez świetną zabawę. To wszystko, co dla nas – dorosłych jest naturalne i oczywiste, dla dzieci wcale takie nie jest. Podczas zajęć, wyjaśnimy prawa i zjawiska występujące w przyrodzie oraz wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnice nauki. Dzieci, niczym młodzi naukowcy, samodzielnie przeprowadzą doświadczenia chemiczne, w których udowodnimy związek nauki z życiem codziennym. Zbudujemy między innymi wulkan i gaśnicę, zrobimy ciecz newtonowską i lava lampę, miękkie jajko i sztuczną krew. Wyjaśnimy, dlaczego trzeba myć ręce mydłem i w ciepłej wodzie oraz dlaczego herbata zmienia kolor po dodaniu cytryny. Te eksperymenty oraz ponad 30 godzin innych ciekawych doświadczeń na każdy tydzień tego roku szkolnego. Zajęcia od lat 9, 60 min.

Wtorki o godzinie 18:00

Dzieci uczęszczające na zajęcia w 2017 roku będą miały pierwszeństwo w zapisie na 3 miesiące bezpłatnych zajęcia Laboratorium Eksperymentów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE
AKADEMIA SZTUKI dla klas 0-3

Uczymy się pracy z gliną, rozwijając zdolności manualne i kreatywność. Wyrabiamy, lepimy, wałkujemy, wygładzamy, szkliwimy. Uczymy się tworzyć talerzyki, figurki, świeczniki, miseczki, prezenty dla naszych bliskich. Lepimy z wałeczków, plastrów, ślimaków, kulek i innych technik.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz.14.00(60 min.).

 

Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”