Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym, od zerówki po nastolatków.

Dzieci mają głowy pełne pomysłów i niczym nieograniczoną wyobraźnię, dlatego klub W Trakcie ma tak szeroką ofertę różnorodnych zajęć, warsztatów i urodzin. Oferujemy zajęcia ruchowe jak i intelektualne. Jest trochę nowości, zapraszamy do zapoznania się z ofertą poniżej.

Dzieci od 6 do 14 lat przechodzą olbrzymie zmiany w swoim życiu. Z jednej strony testują swoje możliwości, z drugiej wystawione są na coraz większe wyzwania i stres. Oferujemy zajęcia, które dadzą pole do odnalezienia talentów oraz ich rozwinięcia, nasza kadra zaopiekuje się dziećmi.

Uczniom szkoły SP 109 oferujemy przyprowadzanie i odprowadzanie do szkoły z klubu – więcej w zakładce „Uczniowie z SP109″. Restauracja oferuje posiłki w karnetach 10dniowych w atrakcyjnej cenie w godz 12:00 – 16:00.

  • Cennik klubu
ZAJĘCIA SPORTOWE
JUDO grupa naborowa

Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na judo. Powinien być on jednak jednym z ostatnich. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u młodego człowieka pewności siebie, stanowczoci, umiejętnoci dążenia do celu, spokoju, koncentracji i opanowania. Na treningach przywiązujemy szczególną uwagę, aby rozwój fizyczny był nierozłączny z rozwojem mentalnym. Judo uczy opanowania i koncentracji potrzebnej w sporcie, w szkole jak i na co dzień. Zajęcia od lat 6 do 8. 50 min.

Grupa naborowa w poniedziałki o godzinie 8:10, 15:00 i 16:00, oraz piątki o 8:10.

Zapisz się na zajęcia
AKROBATYKA grupy kontynuujące naukę

Zajęcia grup kontynuujących naukę. Uczniowie trenują nowe ewolucje i ćwiczenia na swoim poziomie zaawansowania. Najstarsze grupy uczą się fiflaków, salt, machowe przodem i bokiem.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Różne grupy wiekowe i stopnie zaawansowania od 6 roku życia. Zajęcia odbywają się we wtorki oraz piątki o przydziale do grupy decyduje trenerka.

Zapisz się na zajęcia
AKROBATYKA- grupy naborowe

Zajęcia z akrobatyki uczą prawidłowej postawy, rozciągają i wzmacniają mięśnie, a wszystko po to, aby wykonywać wspaniałe ewolucje. Dostosowane są do budowy i możliwości ruchowych dzieci w danym wieku, gwarantują dobrą zabawę, rozwijają ruchowo i uczą gracji w poruszaniu.

Grupy naborowe początkujace mają 45 min. zajęcia.

Grupy naborowe w środy o godz. 14:00, 15:00, 16:00.

Decyzja o przypisaniu do grupy zostanie podjęta przez trenerkę Martę Poznysz na pierwszym treningu w środę 13.09 o 16:00.

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA TANECZNE
TANIEC NOWOCZESNY - Lena Dance Studio

Zajęcia taneczne rozwijające słuch, koordynację, poczucie rytmu u dziecka. Jest to kolejny stopień w edukacji tanecznej zaraz po naszej Małej Formacji Tanecznej. Dzieci na zajęciach poznają różne style tańca jazz, hip hop, break dance, disco oraz elementy akrobatyki. Poznając różne style rozwijamy wszechstronność u dzieci albo możemy zauważyć predyspozycje do konkretnego stylu. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Zajęcia dla dzieci od lat 6 do 8. 60 min.

Zapisz się na zajęcia
FORMACJA LATINO - KAROLINA KIDS kontynuacja

Zespół taneczny dla dzieci od lat 8 do 11 prowadzony przez mistrzynię juniorów i wice-mistrzynię Polski w tańcach latinoamerykańskich Karolinę Skowyrską. Dzięki tym zajęciom dzieci nauczą się rozpoznawać rodzaje muzyki, poznają kroki taneczne, będą brylować na dyskotekach oraz będą uczyć się układu, który zaprezentują na pokazach dla rodziców oraz na konkursie tanecznym na koniec roku. Dzieci będą szykować się do występów na zawodach. 60 min.

Zapisz się na zajęcia
FORMACJA LATINO - KAROLINA KIDS grupa naborowa

Zespół taneczny dla dzieci od lat 6 do 8 prowadzony przez mistrzynię juniorów i wice-mistrzynię Polski w tańcach latinoamerykańskich Karolinę Skowyrską. Dzięki tym zajęciom dzieci nauczą się rozpoznawać rodzaje muzyki, poznają kroki taneczne, będą brylować na dyskotekach oraz będą uczyć się układu, który zaprezentują na pokazach dla rodziców oraz na konkursie tanecznym na koniec roku. Będziemy przygotować dzieci do występów publicznych.  60 min.

Zapisz się na zajęcia
Zespół estradowy WTR - grupa zaawansowana tańca nowoczesnego

Zespół estradowy WTR – grupa zaawansowana tańca nowoczesnego klasy 6-8 podstawówki, gimnazjum, liceum

Zapisz się na zajęcia
Cheerleaders Dance - klasy 0-3 - grupa naborowa

Cheerleaders Dance czyli taniec sportowy z elementami akrobatycznymi. Rozpoczynamy nabór dzieci z klas 0-3. Dzieci będą uczyć się układów tanecznych znanych z występów dziewczyn zagrzewających sportowców do walki i widzów do kibicowania. Zalecany strój i obuwie sportowe. 60 min.

Zapisz się na zajęcia
HIP HOP Lena Dance Studio

Hip-hop to technika związana stylem ze street dance, łączy klasyczne techniki takie jak locking, popping, funk, house. Hip hop jest przede wszystkim dobrą zabawą, pozwala rozwijać indywidualność tancerza, ale wymaga dużej dokładności. Nawet pozornie chaotyczny i nieuporządkowany układ wymaga przemyślenia i precyzyjnej synchronizacji. Hip hop pomaga wyrazić prawdziwe emocje i nawet te negatywne zmienia w pozytywną energię taneczną. Grupa WTR SQUAD otrzymała wyróżnienie na Wawerskim przeglądzie zespołów tanecznych w 2013 r.

Grupa początkująca od lat 8 do 10 

Grupa zaawansowana od lat 11 do 15, 120  min.

Zapisz się na zajęcia
MODERN - Lena Dance Studio

Autorskie zajęcia z tańca nowoczesnego uczące klasycznych pozycji tanecznych, stanowiących bazę każdego tancerza. Tutaj nauczymy się kroków z różnych tańców nowoczesnych (tych nawiązujących sposobem wyrażania od baletu) oraz prezentacji emocji poprzez ruch. To zapewni każdej osobie pragnącej zostać kiedyś profesjonalnym tancerzem dobry start. Ćwiczenia kroków rozwiną równomiernie wszystkie grupy mięśniowe, nauczą gracji oraz wyrażania emocji w tańcu.  W kwietniu 2013 grupa Modern zdobyła na Wawerskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych wyróżnienie specjalne! Zajęcia od lat 8. 60 min.

Zapisz się na zajęcia
FORMACJA TAŃCA DISCO, klasy 0-2

Formacja tańca disco, klasy 0-2, 60′

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA EDUKACYJNE
BARDZO MŁODY HAKER

Edukacja przez zabawę z Minecraftem. Zajęcia, podczas których uczymy przez zabawę, inspirują do mądrzejszych i bardziej kreatywnych Minecraftowych gier. Stawiamy na pracę zespołową oraz na świetną zabawę… Młodzi Hakerzy zaczną od poznawania i wykonywania zadań w internetowym wielkim mieście Green Field. Będą zajęcia o innych prawdziwych miastach i praca na  odtworzeniu znanych budowli w Minecraft. Prócz pracy, będzie też zabawa w rozwiązywanie problemów w baśniowych światach, krainach z przeszłości jak i przyszłości w tym wiele zadań wymagających współpracy Hakerów. W czasie zabawy Hakerzy poznają zasady poruszania się po świecie Minecraft, współrzędnych i skali, dowiedzą się jak działają elektrownie i wodociągi projektując własne, dowiedzą na czym polega ustalanie zasad współpracy i tolerancji czyli demokracji, oraz wiele, wiele innych zagadnień. Będą przestawione odmiany: BuildCraft, ShipCraft, GalacticCraft. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Prowadzący: Michał Chrapiński. Grupa wiekowa: 6-8 lat.

Zapisz się na zajęcia
MŁODY HAKER

Gram i koduję, czyli wstęp do programowania z Minecraftem. Minecraft to nie tylko gra, to bezmiarem przeróżnych edukacyjnych możliwości. Przedstawimy modyfikację gry, dzięki której Młodzi Hakerzy postawią pierwsze kroki w kodowaniu jak również doświadczą mnóstwo fantastycznej zabawy i wrażeń! Warsztat łączy elementy zabawy w różnych światach Minecraft ze wstępem do programowania. Gracze zaczną od budowania domów, doprowadzania mediów, zasad działania świata realnego przełożonego na krainy realne czy starożytne, jak i te baśniowe a nawet kosmiczne. Z czasem będą pisać w specjalnej modyfikacji Minecrafta krótkie programy w języku LUA, które również na bieżąco będzie można testować, także w środowisku gry. Wszystkie komendy języka LUA przydadzą się w przyszłości każdemu programiście, administratorowi sieci czy informatykowi. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką oraz licencje. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Zapraszamy Hakerów dobrze posługujących się klawiaturą. Prowadzący: Michał Chrapiński. Zajęcia dla klas 4-8. 90 min.

Zapisz się na zajęcia
LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW klasy 0-3

Zajęcia dla dzieci wczesnoszkolnych od 6 lat zainteresowanych eksperymentowaniem i odkrywaniem sekretów otaczającego nas świata chemii i fizyki. Zabawa w odkrywanie jak działa otaczający nas świat w skali mikro i makro z wykorzystaniem prawdziwej chemii laboratoryjnej i fizycznych układów. Nauka na wesoło. 50 min.

Dzieci uczęszczające na zajęcia w 2017 roku będą miały pierwszeństwo w zapisie na 3 miesiące bezpłatnych zajęcia Laboratorium Eksperymentów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Zapisz się na zajęcia
LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW klasy 4-8

Zajęcia dla dzieci, w których mamy możliwość wykorzystać ich naturalną ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata poprzez świetną zabawę. To wszystko, co dla nas – dorosłych jest naturalne i oczywiste, dla dzieci wcale takie nie jest. Podczas zajęć, wyjaśnimy prawa i zjawiska występujące w przyrodzie oraz wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnice nauki. Dzieci, niczym młodzi naukowcy, samodzielnie przeprowadzą doświadczenia chemiczne, w których udowodnimy związek nauki z życiem codziennym. Zbudujemy między innymi wulkan i gaśnicę, zrobimy ciecz newtonowską i lava lampę, miękkie jajko i sztuczną krew. Wyjaśnimy, dlaczego trzeba myć ręce mydłem i w ciepłej wodzie oraz dlaczego herbata zmienia kolor po dodaniu cytryny. Te eksperymenty oraz ponad 30 godzin innych ciekawych doświadczeń na każdy tydzień tego roku szkolnego. Zajęcia od lat 9, 60 min.

Dzieci uczęszczające na zajęcia w 2017 roku będą miały pierwszeństwo w zapisie na 3 miesiące bezpłatnych zajęcia Laboratorium Eksperymentów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Zapisz się na zajęcia
MŁODY REŻYSER

Zajęcia, na których powstaną filmy,  w tym animowane. Prowadząca prześledzi z Wami różne techniki tworzenia filmów, po czym krok po kroku od pisania scenariusza, przez storyboard, wymyślanie postaci, rysowanie tła, dojdziecie wspólnie do stworzenia filmiku. Zajęcia nie tylko uczą reżyserii ale także myślenia przestrzennego, wyobraźni, rysunku, opowiadania obrazem, przekazywania w zajmujący sposób historii, a oprócz tego współpracy i cierpliwości. Zajęcia od lat 8. 80 min.

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE
CERAMIKA

Uczymy się pracy z gliną, rozwijając zdolności manualne i kreatywność. Wyrabiamy, lepimy, wałkujemy, wygładzamy, szkliwimy. Uczymy się tworzyć talerzyki, figurki, świeczniki, miseczki, prezenty dla naszych bliskich. Lepimy z wałeczków, plastrów, ślimaków, kulek i innych technik.

Zapisz się na zajęcia
AKADEMIA RYSUNKU I MALARSTWA

Masz dziecko stale coś rysujące i malujące, te zajęcia rozszerzą znajomość technik artystycznych, nauczą kompozycji, stosowania koloru i waloru. Klubowicze będą zapoznawać się ze znanymi dziełami sztuki oraz kierunkami w sztuce. Zajęcia malarsko-rysunkowe i teoretyczno-praktyczne. Od 8 lat, 60 min.

Zapisz się na zajęcia
Warsztat majsterkowicza

Zajęcia zapoznające uczniów z narzędziami majsterkowicza, uczące bezpiecznego używania młotka i gwoździ, drutu i obcęgów, papieru ściernego i bejcy, dratwy i sznurka. W trakcie pojedynczych zajęć uczniowie wykonają przedmiot domowego użytku jak pudełko na długopisy, bumerang, stojak na telefon czy artystyczny jak sznurkowy obraz, świecznik, świąteczne króliki, maski karnawałowe, nietypowe bombki i inne. Zajęcia usprawniają małą motorykę, uczą planowania, mierzenia, dopasowywania elementów. Każdy uczeń ukończy je usatysfakcjonowany mogąc pochwalić się pracą własnych rąk. Czas trwania 50 min. Zajęcia dla dzieci od lat 6,  50 min. Czas wydłużymy jeśli go nie starczy.

Zapisz się na zajęcia
Projektantka - projektowanie ubrań

Zapraszamy na zajęcia z mody – projektowanie, stylizacja, ubrania, dodatki, biżuteria i inne. Chcesz mieć niepowtarzalne, własne ubranie czy torebkę czy biżuterię? Marzyłaś aby swoje rysunki zamienić w profesjonalny projekt? Masz w domu setki zeszytów z serii „Top Model”? Chcesz przekształcić swój pomysł w realną rzecz? Chcesz zmienić swój styl? Poznać najnowsze trendy modowe? Zaczniemy od nauki rysowania projektów ubrań, akcesoriów, zabawek, aby przejść do ich wykonywania, przez proste techniki jak klejenie filcu, fastrygowanie, po szycie. Zajęcia od lat 8, 80 min.

Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”