Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym, od zerówki po nastolatków.

Dzieci mają głowy pełne pomysłów i niczym nieograniczoną wyobraźnię, dlatego klub W Trakcie ma tak szeroką ofertę różnorodnych zajęć, warsztatów i urodzin. Oferujemy zajęcia ruchowe jak i intelektualne. Jest trochę nowości, zapraszamy do zapoznania się z ofertą poniżej.

Dzieci od 6 do 14 lat przechodzą olbrzymie zmiany w swoim życiu. Z jednej strony testują swoje możliwości, z drugiej wystawione są na coraz większe wyzwania i stres. Oferujemy zajęcia, które dadzą pole do odnalezienia talentów oraz ich rozwinięcia, nasza kadra zaopiekuje się dziećmi.

Uczniom szkoły SP 109 oferujemy przyprowadzanie i odprowadzanie do szkoły z klubu – więcej w zakładce „Uczniowie z SP109″. Restauracja oferuje posiłki w karnetach 10dniowych w atrakcyjnej cenie w godz 12:00 – 16:00.

Kontakt do klubu: tel. 505 84 74 24, mail klub@Wtrakcie.pl

Klub W Trakcie
ul. Trakt Lubelski 204
04-680 Warszawa (u zbiegu z ul. Zwoleńską)

ZAJĘCIA SPORTOWE
JUDO grupa naborowa

Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na judo. Powinien być on jednak jednym z ostatnich. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u młodego człowieka pewności siebie, stanowczoci, umiejętnoci dążenia do celu, spokoju, koncentracji i opanowania. Na treningach przywiązujemy szczególną uwagę, aby rozwój fizyczny był nierozłączny z rozwojem mentalnym. Judo uczy opanowania i koncentracji potrzebnej w sporcie, w szkole jak i na co dzień. Zajęcia od lat 6 do 8. 50 min.

Grupa naborowa w poniedziałki o godzinie 15:00 (działająca) i 16:00 (nabór)

Zapisz się na zajęcia
AKROBATYKA grupy kontynuujące naukę

Zajęcia grup kontynuujących naukę dla dzieci od lat 7. Uczniowie trenują nowe ewolucje i ćwiczenia na swoim poziomie zaawansowania. Najstarsze grupy uczą się fiflaków, salt, machowe przodem i bokiem.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Różne grupy wiekowe i stopnie zaawansowania. Zajęcia odbywają się we wtorki oraz piątki, trwają 60 min. o przydziale do grupy decyduje trenerka. Małe grupy ok 10 osobowe prowadzone przez Mistrzynię Polski i Świata Martę Poznysz.

A1 – wtorek, piątek 18:00 (grupa najbardziej zaawansowana)

A2 – wtorek, piątek 19:00

A3 – wtorek, piątek 16:00

A4 – wtorek, piątek 17:00 (grupa od lat 7)

Zapisz się na zajęcia
AKROBATYKA- grupy naborowe

Zajęcia z akrobatyki uczą prawidłowej postawy, rozciągają i wzmacniają mięśnie, a wszystko po to, aby wykonywać wspaniałe ewolucje. Dostosowane są do budowy i możliwości ruchowych dzieci w danym wieku, gwarantują dobrą zabawę, rozwijają ruchowo i uczą gracji w poruszaniu.

Małe grupy ok 10 osób nadzorowane przez Mistrzynię Polski i Świata Martę Poznysz.

Grupy naborowe początkujace są dla dzieci od skończonego 6 roku życia i trwają 45 min. raz w tygodniu.

Grupy naborowe w poniedziałki 8:10, środy o godz. 15:15, 16:20

Najlepszym dzieciom mogą zostać zaproponowane zajęcia dla osób kontynuujących we wtorki i piątki dwa razy w tygodniu.

zostanie podjęta przez trenerkę na pierwszym treningu w środę 13.09 o 16:00.

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA TANECZNE
TANIEC NOWOCZESNY - Lena Dance Studio

Zajęcia taneczne rozwijające słuch, koordynację, poczucie rytmu u dziecka. Jest to kolejny stopień w edukacji tanecznej zaraz po naszej Małej Formacji Tanecznej. Dzieci na zajęciach poznają różne style tańca jazz, hip hop, break dance, disco oraz elementy akrobatyki. Poznając różne style rozwijamy wszechstronność u dzieci albo możemy zauważyć predyspozycje do konkretnego stylu. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Zajęcia dla dzieci od lat 6 do 8. 50 min.

Poniedziałki godzina 14:00 oraz 18:40

Zapisz się na zajęcia
FORMACJA LATINO - KAROLINA KIDS kontynuacja

Zespół taneczny dla dzieci od lat 8 do 11 prowadzony przez mistrzynię juniorów i wice-mistrzynię Polski w tańcach latinoamerykańskich Karolinę Skowyrską. Dzięki tym zajęciom dzieci nauczą się rozpoznawać rodzaje muzyki, poznają kroki taneczne, będą brylować na dyskotekach oraz będą uczyć się układu, który zaprezentują na pokazach dla rodziców oraz na konkursie tanecznym na koniec roku. Dzieci będą szykować się do występów na zawodach. 90 min.

Środy godzina 19:00

Zapisz się na zajęcia
FORMACJA LATINO - KAROLINA KIDS grupa naborowa

Zespół taneczny dla dzieci od lat 6 do 8 prowadzony przez mistrzynię juniorów i wice-mistrzynię Polski w tańcach latinoamerykańskich Karolinę Skowyrską. Dzięki tym zajęciom dzieci nauczą się rozpoznawać rodzaje muzyki, poznają kroki taneczne, będą brylować na dyskotekach oraz będą uczyć się układu, który zaprezentują na pokazach dla rodziców oraz na konkursie tanecznym na koniec roku. Będziemy przygotować dzieci do występów publicznych.  60 min.

Czwartki o godzinie 14:00 oraz 17:00

Zapisz się na zajęcia
Zespół estradowy WTR - grupa zaawansowana tańca nowoczesnego

Zespół estradowy WTR – grupa zaawansowana. Zespół, który istnieje w klubie od jego otwarcia. Na zajęciach stawiamy na wszechstronne rozwinięcie naszych tancerzy. Na zajęciach szlifujemy technikę tańca jazzowego oraz dodajemy wiele elementów tańca hip hop. Pod koniec semestru dzieci mają przez miesiąc przeprowadzane warsztaty taneczne dzięki, którym mogą poznać nowinki taneczne. Uwieńczeniem naszej pracy jest stworzenie choreografii estradowych oraz przygotowanie dzieci do występów solo. Wiek od 12 lat., 120min.

Czwartki godzina 19:00

Zapisz się na zajęcia
Cheerleaders Dance - klasy 0-3 - grupa naborowa

Cheerleaders Dance czyli taniec sportowy z elementami akrobatycznymi. Rozpoczynamy nabór dzieci z klas 0-3. Dzieci będą uczyć się układów tanecznych znanych z występów dziewczyn zagrzewających sportowców do walki i widzów do kibicowania. Zalecany strój i obuwie sportowe. 60 min.

Piątki 15:00

Zapisz się na zajęcia
Zespół estradowy Małe WTR

Hip-hop to technika związana stylem ze street dance, łączy klasyczne techniki takie jak locking, popping, funk, house. Hip hop jest przede wszystkim dobrą zabawą, pozwala rozwijać indywidualność tancerza, ale wymaga dużej dokładności. Nawet pozornie chaotyczny i nieuporządkowany układ wymaga przemyślenia i precyzyjnej synchronizacji. Hip hop pomaga wyrazić prawdziwe emocje i nawet te negatywne zmienia w pozytywną energię taneczną. Grupa WTR SQUAD otrzymała wyróżnienie na Wawerskim przeglądzie zespołów tanecznych w 2013 r., 90 min.

Poniedziałki o godzinie 19:30

 

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA EDUKACYJNE
TRENING PAMIĘCI I KONCENTRACJI - Tajemnice Umysłu

Najlepsza pomoc w uczeniu się. Inwestycja w umysł dziecka Program dla uczniów szkół oparty o techniki pamięciowe i techniki koncentracji. Dla grupy młodszych uzupełniony kursem płynnego czytania ze zrozumieniem. Dla starszych – szybkim czytaniem.

Techniki koncentracji – By więcej zauważać i szybciej rozumieć Mnemotechniki – Techniki Pamięciowe – Do zapamiętywania regułek, dat i nauki historii, łatwej nauki języków, czy ortografii Mapy Myśli – Kreatywne metody notowania – Dzięki takiemu połączeniu podczas jednego kursu uczestnicy uczą się wiele szybciej, sprawniej i skuteczniej niż podczas innych kursów. Techniki Płynnego Czytania Ze Zrozumieniem albo Szybkiego Czytania – Do czytania różnego rodzaju tekstów

Grupy 8 – 12 osób. Czas trwania: 13 spotkań po 90 min. Cena: 890 zł / semestr od 1.10.2017 do 12.01.2018.

 Środa 18:30 – grupa dla klas od 6 wzwyż

Piątek 15:30 – grupa dla klas od 3 do 5

 Zajęcia pokazowe dla dzieci, z możliwością uczestniczenia rodziców – środa, 27 września, godz. 18:30. Przy większej ilości chętnych na zajęcia pokazowe będzie druga grupa o godz. 19:30 lub w piątek o godz. 16:00. Istnieje też możliwość zorganizowania grupy dla dorosłych.

Zapisz się na zajęcia
LEGO - twórcze budowanie

LEGO – twórcze budowanie z klocków LEGO fundacji Iwony Kalaman, warsztaty „Lego Klocki – Twórcze Budowanie” bez reszty angażują uczestników wprowadzając ich w ciekawy świat, zarówno kultury i historii, jak i rozrywki oraz życia codziennego. Tematy ukazują pomysły na budowle oraz skłaniają do ciągłych poszukiwań własnych inspiracji w swym najbliższym środowisku. Forma tworzenia za pomocą klocków Lego umożliwia przełożenie wyobraźni przestrzennej na model. Poza rozwojem indywidualnym, zajęcia niosą również wartości prospołeczne. Uczestnicy uczą się jak we właściwy sposób można spędzać czas. Doświadczają zdrowej integracji. Uczą się wzajemnie, obserwując swoją pracę, w atmosferze wsparcia, bez zazdrości i zawiści. 60′, piątek 17:00

Zapisz się na zajęcia
MŁODY HAKER

Gram i koduję, czyli wstęp do programowania z Minecraftem. Minecraft to nie tylko gra, to bezmiarem przeróżnych edukacyjnych możliwości. Przedstawimy modyfikację gry, dzięki której Młodzi Hakerzy postawią pierwsze kroki w kodowaniu jak również doświadczą mnóstwo fantastycznej zabawy i wrażeń! Warsztat łączy elementy zabawy w różnych światach Minecraft ze wstępem do programowania. Gracze zaczną od budowania domów, doprowadzania mediów, zasad działania świata realnego przełożonego na krainy realne czy starożytne, jak i te baśniowe a nawet kosmiczne. Z czasem będą pisać w specjalnej modyfikacji Minecrafta krótkie programy w języku LUA, które również na bieżąco będzie można testować, także w środowisku gry. Wszystkie komendy języka LUA przydadzą się w przyszłości każdemu programiście, administratorowi sieci czy informatykowi. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką oraz licencje. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Zapraszamy Hakerów dobrze posługujących się klawiaturą. Prowadzący: Michał Chrapiński. Zajęcia dla klas 4-8. 90 min.

Czwartki godzina 15:30, 17:15 oraz 19:00

Zapisz się na zajęcia
BARDZO MŁODY HAKER

Edukacja przez zabawę z Minecraftem. Zajęcia, podczas których uczymy przez zabawę, inspirują do mądrzejszych i bardziej kreatywnych Minecraftowych gier. Stawiamy na pracę zespołową oraz na świetną zabawę… Młodzi Hakerzy zaczną od poznawania i wykonywania zadań w internetowym wielkim mieście Green Field. Będą zajęcia o innych prawdziwych miastach i praca na  odtworzeniu znanych budowli w Minecraft. Prócz pracy, będzie też zabawa w rozwiązywanie problemów w baśniowych światach, krainach z przeszłości jak i przyszłości w tym wiele zadań wymagających współpracy Hakerów. W czasie zabawy Hakerzy poznają zasady poruszania się po świecie Minecraft, współrzędnych i skali, dowiedzą się jak działają elektrownie i wodociągi projektując własne, dowiedzą na czym polega ustalanie zasad współpracy i tolerancji czyli demokracji, oraz wiele, wiele innych zagadnień. Będą przestawione odmiany: BuildCraft, ShipCraft, GalacticCraft. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Prowadzący: Michał Chrapiński. Grupa wiekowa: 6-8 lat.

Czwartki o godzinie 13:30

Zapisz się na zajęcia
LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW klasy 0-3

Zajęcia dla dzieci wczesnoszkolnych od 6 lat zainteresowanych eksperymentowaniem i odkrywaniem sekretów otaczającego nas świata chemii i fizyki. Zabawa w odkrywanie jak działa otaczający nas świat w skali mikro i makro z wykorzystaniem prawdziwej chemii laboratoryjnej i fizycznych układów. Nauka na wesoło. 50 min.

Wtorki o godzinie 13:00 oraz 17:00

Dzieci uczęszczające na zajęcia w 2017 roku będą miały pierwszeństwo w zapisie na 3 miesiące bezpłatnych zajęcia Laboratorium Eksperymentów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Zapisz się na zajęcia
LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW klasy 4-8

Zajęcia dla dzieci, w których mamy możliwość wykorzystać ich naturalną ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata poprzez świetną zabawę. To wszystko, co dla nas – dorosłych jest naturalne i oczywiste, dla dzieci wcale takie nie jest. Podczas zajęć, wyjaśnimy prawa i zjawiska występujące w przyrodzie oraz wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnice nauki. Dzieci, niczym młodzi naukowcy, samodzielnie przeprowadzą doświadczenia chemiczne, w których udowodnimy związek nauki z życiem codziennym. Zbudujemy między innymi wulkan i gaśnicę, zrobimy ciecz newtonowską i lava lampę, miękkie jajko i sztuczną krew. Wyjaśnimy, dlaczego trzeba myć ręce mydłem i w ciepłej wodzie oraz dlaczego herbata zmienia kolor po dodaniu cytryny. Te eksperymenty oraz ponad 30 godzin innych ciekawych doświadczeń na każdy tydzień tego roku szkolnego. Zajęcia od lat 9, 60 min.

Wtorki o godzinie 18:00

Dzieci uczęszczające na zajęcia w 2017 roku będą miały pierwszeństwo w zapisie na 3 miesiące bezpłatnych zajęcia Laboratorium Eksperymentów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Zapisz się na zajęcia
MŁODY REŻYSER

Zajęcia, na których powstaną filmy,  w tym animowane. Prowadząca prześledzi z Wami różne techniki tworzenia filmów, po czym krok po kroku od pisania scenariusza, przez storyboard, wymyślanie postaci, rysowanie tła, dojdziecie wspólnie do stworzenia filmiku. Zajęcia nie tylko uczą reżyserii ale także myślenia przestrzennego, wyobraźni, rysunku, opowiadania obrazem, przekazywania w zajmujący sposób historii, a oprócz tego współpracy i cierpliwości. Zajęcia od lat 8. 60 min.

Środy o godzinie 15:30

 

Zapisz się na zajęcia
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE
MŁODY RZEŹBIARZ

Uczymy się pracy z gliną, rozwijając zdolności manualne i kreatywność. Wyrabiamy, lepimy, wałkujemy, wygładzamy, szkliwimy. Uczymy się tworzyć talerzyki, figurki, świeczniki, miseczki, prezenty dla naszych bliskich. Lepimy z wałeczków, plastrów, ślimaków, kulek i innych technik., 60 min.

Poniedziałki o godzinie 13:30, środy o godzinie 8:10 oraz 16:30

 

Zapisz się na zajęcia
AKADEMIA RYSUNKU I MALARSTWA

Masz dziecko stale coś rysujące i malujące, te zajęcia rozszerzą znajomość technik artystycznych, nauczą kompozycji, stosowania koloru i waloru. Klubowicze będą zapoznawać się ze znanymi dziełami sztuki oraz kierunkami w sztuce. Zajęcia malarsko-rysunkowe i teoretyczno-praktyczne. Od 8 lat, 60 min.

Poniedziałki o godzinie 15:00 oraz 18:00, środy o godzinie 14:00

 

Zapisz się na zajęcia
Warsztat majsterkowicza

Zajęcia zapoznające uczniów z narzędziami majsterkowicza, uczące bezpiecznego używania młotka i gwoździ, drutu i obcęgów, papieru ściernego i bejcy, dratwy i sznurka. W trakcie pojedynczych zajęć uczniowie wykonają przedmiot domowego użytku jak pudełko na długopisy, bumerang, stojak na telefon czy artystyczny jak sznurkowy obraz, świecznik, świąteczne króliki, maski karnawałowe, nietypowe bombki i inne. Zajęcia usprawniają małą motorykę, uczą planowania, mierzenia, dopasowywania elementów. Każdy uczeń ukończy je usatysfakcjonowany mogąc pochwalić się pracą własnych rąk. Czas trwania 50 min. Zajęcia dla dzieci od lat 6,  50 min. Czas wydłużymy jeśli go nie starczy.

Wtorki o godzinie 8:10 oraz 16:00

 

Zapisz się na zajęcia
Projektowanie mody i design

Zapraszamy na zajęcia z mody – projektowanie, stylizacja, ubrania, dodatki, biżuteria i inne. Chcesz mieć niepowtarzalne, własne ubranie czy torebkę czy biżuterię? Marzyłaś aby swoje rysunki zamienić w profesjonalny projekt? Masz w domu setki zeszytów z serii „Top Model”? Chcesz przekształcić swój pomysł w realną rzecz? Chcesz zmienić swój styl? Poznać najnowsze trendy modowe? Zaczniemy od nauki rysowania projektów ubrań, akcesoriów, zabawek, aby przejść do ich wykonywania, przez proste techniki jak klejenie filcu, fastrygowanie, po szycie. Zajęcia od lat 8, 60 min.

Poniedziałki o godzinie 16:00

Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”