Zajęcia dla maluszków i szkrabów od 6 miesiąca życia do 5 lat.


 


Zapraszamy na zajęcia Malce-Harce w nowej odsłonie – będzie jeszcze bardziej muzycznie i kolorowo. W trakcie zabaw przemycimy również wątki dydaktyczne. Ruszamy we wtorek 6.11 o godzinie 10.00.


Przypominamy o konieczności zapisywania się pod numerem 505 84 74 24 lu mailowo recepcja@klubwtrakcie.pl


 

Dla dzieci najmłodszych – od pełzających po przedszkolaków – oferujemy różnorodne zajęcia, mające na celu rozwój pierwszych talentów i umiejętności. Pobudzamy wyobraźnię, kierunkujemy wrodzoną ciekawość maluchów, aktywizujemy i integrujemy.  Szkraby, maluchy i przedszkolaki mają do wyboru grupy, dzięki którym będą mogły zdecydować, jakie jest ich hobby i rozwinąć swoje talenty.

Grafik w zakładce Grafik

Kontakt do klubu: tel. 505  84 74 24, mail recepcja@klubwtrakcie.pl

Klub W Trakcie

ul. Trakt Lubelski 204,

04-680 Warszawa (u zbiegu z ul. Zwoleńską)


Mała edukacja - Przygotowanie przedszkolne od 2 lat

W poniedziałki, środy i piątki od godz. 10:00 do godz. 12:00 przygotowujemy się do debiutu w przedszkolu. Zajęcia ogólnorozwojowe, stawiające na usprawnienie i usamodzielnienie dzieci. Będziemy tańczyć, grać w proste gry, będzie sensoplastyka i gordon oraz wprowadzimy różne elementy życia przedszkolaka, jak mycie rąk, jedzenie posiłku i nie tylko. Wszytko to pod czułą opieką prowadzących zajęcia i w atmosferze zabawy. Zapraszamy dzieci od 2 do 4 lat z rodzicami lub opiekunami, można dzieci stopniowo pozostawiać same. Gwarantujemy, że po tych zajęciach pierwszy rok w przedszkolu będzie dużo prostszy :) Zbiórka koniecznie do godz. 10:00, można przyjść chwilę wcześniej, aby oswoić się z miejscem, konieczne wcześniejsze zapisy i wcześniejsze odwołanie obecności.

Cena: jednorazowo 40 zł, we wrześniu pierwsze zajęcia 15 zł; 4 wejścia 140 zł, 8 wejść 255 zł; karnety obowiązują na wszystkie zajęcia z oferty i są ważne 6 tygodni

Także nowy termin zajęć w co drugą sobotę o godz. 09:00, 120 min.

Zapisz się na zajęcia
Malce, Harce! - mała edukacja dla dzieci do 2 lat

Prowadzimy zajęcia dla najmłodszych od 9 miesiąca życia. We wtorki i czwartki od godz. 10:00 do godz. 11:30 zapraszamy dzieci najmłodsze do 2 roku życia – chodzące i niechodzące. Na tych zajęciach pokażemy rodzicom i opiekunom, jak mogą bawić się ze swoim maluszkiem, a dzieci nauczą się pierwszych zachowań społecznych, prostych zabaw w grupie równolatków i, na co będziemy kładli duży nacisk, rozwiną się ruchowo, bo w trakcie zajęć będą prowadzone zajęcia z ruchu rozwijającego. Główna idea metody wyraża się w stwierdzeniu, że posługiwanie się ruchem jest narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. Opracowany przez W. Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi w trakcie tzw. „baraszkowania”. Prostota i naturalność są głównymi walorami metody Weroniki Sherborne i stanowią o jej wartości i powodzeniu. Konieczne wcześniejsze odwołanie obecności.

Zapisz się na zajęcia
RYTMIZIANKI

Rytmizianki to:

- czas dziecka i rodzica/opiekuna (ciocie, babcie i nianie mile widziane) :)

- ciekawe i proste przykłady zabaw, które śmiało można organizować w domu w pojedynkę,

- zajęcia inspirowane metodą gordonowską z większym ukierunkowaniem na instrumenty, dźwięki, rytm niż wokal

- stymulowanie zmysłów słuchu, dotyku i mowy poprzez zabawy dźwiękiem, instrumentami i materiałami dydaktycznymi,

- dobra motywacja do wyjścia z domu,

- duża dawka pozytywnej energii o poranku :)

- integracja dzieci z okolicy w podobnym wieku.

Zajęcia prowadzi Animatorka Kasia ze swoją półroczną córeczką Asią, która uwielbia mamusine wygłupy :) Kasia jest animatorką od 14 lat. Ma na swoim koncie tysiące godzin zabaw z dziećmi i już nie może się doczekać wrześniowych zajęć. Na zajęciach będą używane między innymi takie materiały i przyrządy jak: chusta animacyjna, grzechotki handmade, instrumenty, rurki muzyczne, chustki tiulowe, pacynki, bańki, balony, wstążki i inne materiały kreatywne włączając w to pstrykające i klaskające dłonie oraz pięknie gwiżdżące usta.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 16:30 i trwają 50 min.

Zapisz się na zajęcia
SENSOPLASTYKA DLA SMYKA

Sensoplastyka® dla Smyka – rodzinne warsztaty dla dzieci od 6 miesiąca życia do 6 lat. Nasze zajęcia to połączenie elementów Sensoplastyki® , które stymulują wszystkie zmysły dziecka: • węchu• wzroku • dotyku • słuchu • smaku z elementami rozwijającymi rozwój poznawczy dziecka. Będziemy badać różne faktury, materiały, smaki, zapachy. Podczas zajęć ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pozwalamy dzieciom na pełną twórczość i dzięki temu wspomagamy kreatywność dzieci, zaś poprzez wspólne rodzinne działania pogłębiamy kontakt emocjonalny z dziećmi. Na zajęciach będziemy malować palcami, rękami, stopami… powstanie, m.in. domowa ciastolina, naturalne farby, pucholina i wiele, wiele innych rzeczy, które podpowie nam nasza wyobraźnia. Każde zajęcia mają inny temat przewodni. Do zajęć z elementami Sensoplastyki® używamy tylko naturalnych produktów spożywczych (np. mąki, mleka, oleju, makaronu, ryżu, kaszy, wody, barwników spożywczych, ziaren, przypraw, kakao itd…). Będzie BARDZO TWÓRCZO, wskazane ubrania robocze dla dzieci i opiekunów oraz łatwy dostęp do stópek.

Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę o godz. 10:00. 

Zapisz się na zajęcia
BALET dla przedszkolaków

Zapraszamy na zajęcia z baletu dla przedszkolaków – rozwijamy pasję do tańca i sportu, rozbudzamy zamiłowania taneczne, wyrabiamy koordynację ruchową i kształtujemy prawidłową sylwetkę. Dzięki zajęciom dzieci uczą się samodzielności, dyscypliny i współpracy w grupie.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 17.00 (50 min.).

Zapisz się na zajęcia
MATEMATYCZNE ZABAWY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Chcesz w swoim przedszkolaku rozbudzić zainteresowanie matematyką, przygotować dziecko do szkolnej edukacji matematycznej i nauczyć matematycznego myślenia? Zapraszamy na zajęcia, w trakcie których dzieci nauczą się, jak radzić sobie z różnego rodzaju wyzwaniami przygotowującymi je do edukacji matematycznej. Podczas pasjonujących aktywności rozwijających zdolności manipulacyjne, wyobraźnię przestrzenną i świadomość liczby, dzieci nauczą się obserwacji, wnioskowania, logicznego myślenia i współpracy w zespole. Doświadczeni edukatorzy, wprowadzając przedszkolaki w tajniki matematyki, korzystać będą m.in. z autorskich pomocy dydaktycznych. Dzięki temu, że nie są one dostępne na rynku i nie są dzieciom znane, każde zajęcia to prawdziwa pasjonująca przygoda.

Zajęcia odbywają się w środy o godz. 16.30 (50 min.).

Zapisz się na zajęcia
MINI AKRO

Innowacyjne zajęcia będące wstępem do akrobatyki sportowej,  w pełni rozwijające wszystkie cechy motoryczne u dzieci. Treningi rozszerzone są o podstawy gimnastyki korekcyjnej i rytmiki, co idealnie przygotuje maluchy do uprawiania sportu w przyszłości. Przewidziane są dla dziewczynek i chłopców w wieku przedszkolnym (4-6 lat).

Zajęcia Mini Akro prowadzą wykwalifikowani trenerzy akrobatyki pod nadzorem Mistrzyni Świata i Polski Marty Poznysz.

Zajęcia odbywają się w środy o godz. 17:10 (50 min), a także w sobotę o godz. 11:00 (45 min.).

Zapisz się na zajęcia
MINI ART - zajęcia plastyczne dla dzieci od 2,5 roku

MINI ART – zajęcia rozwijające zdolności plastyczne dla dzieci w wieku od 2,5 lat. Dzieci mają okazję poznać różne techniki malarskie, rzeźbiarskie i inne formy ekspresji artystycznej. Będą malować, kleić, lepić, rysować. Podczas zajęć maluchy oprócz tego, że rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię i naturalne zdolności, dobrze i twórczo się bawią. Nikt nie będzie ograniczał ich wyobraźni anie rozmachu. Będzie malowanie rękami, nurzanie się w masach plastycznych i bardzo dużo twórczego rozwoju. Prosimy o przynoszenie większych t-shirtów, które mogą służyć jako fartuch ochronny. 50′

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godzinie 17:oo (50 min.).

Zapisz się na zajęcia
Laboratorium Eksperymentów dla przedszkolaków

Zajęcia dla dzieci od 4 lat zainteresowanych eksperymentowaniem i odkrywaniem sekretów otaczającego nas świata chemii i fizyki na wesoło. Laboratorium eksperymentów to interdyscyplinarne zajęcia łączące w sobie zabawę, naukę i pomysłowość. Zrobimy gluuuta, pijącego ptaszka, napełnimy balon bez dmuchania, stworzymy sztuczną krew i wiele, wiele innych niezwykłości.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 17:10 (50 min.).

Zapisz się na zajęcia
ZABAWY Z RYMOWANKAMI

Wierszyki i rymowanki to część świata literackiego, który dzieci znają i lubią. Zapraszamy na autorskie zajęcia, podczas których dzieci poznają edukacyjny walor rymowanek. Znani i cenieni autorzy kilkudziesięciu publikacji proponują udział w niezwykłych zabawach z wykorzystaniem autorskich rymowanych tekstów. Zabawy te rozwijają umiejętność prawidłowej artykulacji i słuchania ze zrozumieniem, zdolności społeczne, matematyczne i manipulacyjne, ogólne kompetencje językowe, w tym umiejętności rymotwórcze, zdolności społeczne, matematyczne i manipulacyjne. W trakcie zajęć dzieci będą zachęcane do twórczej aktywności, angażowania wielu zmysłów oraz współpracy.

Prowadzący zajęcia to Elżbieta i Witold Szwajkowscy – autorzy pomocy, gier i zabaw dydaktycznych oraz kilkudziesięciu publikacji edukacyjnych. W skład publikacji wchodzą przede wszystkim zbiory rymowanych tekstów poświęconych m.in. ćwiczeniom logopedycznym, rozwojowi umiejętności społecznych, rozpoznawaniu emocji, ćwiczeniom rozwijającym ogólne kompetencje językowe dzieci oraz umiejętności matematyczne.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat odbywają się w środy o godz. 17.30 (60 min).

Zapisz się na zajęcia
WARSZTATY RODZINNE

Dzieci to cudowne chwile ale i obowiązki całą dobę bez przerw. My oferujemy takie przerwy! Przyjdź do nas na zajęcia z dziećmi w tygodniu lub w weekend, a będziecie się mogli razem twórczo pobawić. Weekendy to spokojny czas w tygodniu, kiedy rodzice mogą spędzać czas wspólnie z dziećmi, a dzieci mogą się poświęcić wyłącznie zabawie. Czasami to jedyna taka pora. Gdybyście nie mieli pomysłu, jak wykorzystać ten czas, sprawdźcie nasze półtoragodzinne warsztaty artystyczne, które zainspirują całe rodziny. Zajęcia często będą tematycznie powiązane z najróżniejszymi świętami. Informacja o bieżących zajęciach na weekend na naszej stronie. Na zajęciach mogą przebywać samodzielnie dzieci od lat siedmiu. Jeśli masz ochotę na konkretne warsztaty rodzinne, a nie mamy ich w ofercie, lub chciałbyś poprowadzić autorskie zajęcia, odezwij się do nas: klub@wtrakcie.pl

Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”