Baner_FB


Opieka i zabawa W Trakcie całych wakacji


tel. 505 84 74 24

regulamin półkolonii do pobrania

menu półkolonii do pobrania

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą półkolonii organizowanych przez Klub w Trakcie. Każdy kolejny tydzień naszego lata w mieście W Trakcie różni się od poprzedniego – program półkolonii jest różnorodny: dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, zwiedzają ciekawe miejsca w Warszawie i w okolicach, uczestniczą w zajęciach sportowych oraz warsztatach pobudzających kreatywność, a pyszne posiłki przygotowywane przez naszą restaurację Trattoria W Trakcie zapewniają każdemu dziecku zdrową dietę (zapewniamy wyżywienie także dzieciom z dietą bezmleczną i bezglutenową).

Półkolonie odbywają się w Klubie W Trakcie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00 – z możliwością dokupienia zajęć na świetlicy w cenie 10zł/h – w godzinach 8-9 oraz 16-17.

 • Sierpień 2017
 • Cena tygodnia 500zł / 550zł*
 • Cena pojedynczego dnia 110 zł / 160 zł*
 • *cena z wycieczką autokarową poza Warszawę.
 • Cena zawiera: opiekę, bilety ztm, bilety wstępu do kin, muzeów, sal zabaw, materiały potrzebne do warsztatów plastycznych w klubie; cena jest wyższa jeśli w danym tygodniu / dniu przypada wycieczka autokarowa (jak podano wyżej);
 • posiłek: obiad, drugie danie i podwieczorek, woda i sok do wody podawany bez ograniczeń na miejscu, dzieci przynoszą własne drugie śniadanie (w formie do suchego prowiantu) i wodę na wyjścia
 • Przy wycieczce poza Warszawę w cenę wliczony bus, opieka, bilety oraz suchy prowiant dla dzieci;
 • Ubezpieczenie

Aktywności:

 •  warsztaty plenerowe
 • warsztaty twórcze,
 • wyjścia na place zabaw,
 • spotkania ze zwierzętami,
 • zwiedzanie interesujących miejsc i budynków,
 • aktywności sportowe jak basen czy rolki,
 • wycieczki autokarowe do parków rozrywki;
 • Dzienne plany wyjść poza Klub będą dostępne dwa tygodnie przez rozpoczęciem turnusu.

Plan dnia:

 • 8:00 – 9:00 – Świetlica, tylko po umówieniu, dodatkowo odpłatna
 • do godz. 9:00 – Zbiórka
 • 9:00 – 10:00 – Zabawy integrujące dzieci
 • ok. godz. 10:00 – Wyjście poza klub na zajęcia
 • pomiędzy godz. 11:00 a 12:00 w zależności od zajęć – drugie śniadanie (przyniesione z domu)
 • ok. godz. 13:00 – Powrót i przygotowanie do posiłku
 • 13:30 – 14:00 – Obiad
 • 14:00 – 16:00 – Warsztaty plastyczne lub zabawy ruchowe, gry planszowe, zawody itp.
 • 15:45 – Podwieczorek
 • 16:00 – Odbiór dzieci
 • 16:00 – 17:00 – Świetlica, tylko po umówieniu, dodatkowo odpłatna

**Informujemy, że ze względów pogodowych, rezerwacyjnych plan półkolonii może ulec zmianie.

Wiek

Półkolonie przeznaczone dla dzieci od lat 6 do 12. Na wycieczki autokarowe zapraszamy także rodziców i rodzeństwo (w miarę dostępności miejsc). Nie mamy możliwości przyjmowania dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, przyjmujemy dzieci z dietami.

Wyżywienie

Restauracja Włoska W Trakcie serwuje na miejscu dania kuchni włoskiej i polskiej zrobione ze świeżych produktów, bez konserwantów. Jesteśmy w stanie przygotować także posiłki bezglutenowe czy bezmleczne. Cały dzień serwowana jest bez ograniczeń woda oraz sok do wody. Na wycieczki autokarowe przygotowujemy suchy prowiant i napoje. Przygotowujemy posiłki także dla dzieci na dietach.

Gwarancja miejsca przy wpłaceniu zaliczki w wysokości 200 zł przy rezerwacji terminu, nie później niż 10 dni przed terminem półkolonii. Zaliczka jest bezzwrotna.

Opłata za całość półkolonii najpóźniej do 9.00 rano pierwszego dnia zajęciowego z góry.

Zniżki 10% obowiązują przy dwójce dzieci – przy wykupieniu i opłaceniu z góry dwóch tygodni półkolonii. Zniżki się nie sumują.

Półkolonie zgłoszone w Kuratorium Oświaty.

Kontakt i Zapisy: klub@wtrakcie.pl lub tel 505 84 74 24 lub na miejscu

Klub W Trakcie ul. Trakt Lubelski 204, 04-680 Warszawa. Przy skrzyżowaniu z ul. Zwoleńską

Teleport – półkolonie w formie zdobywania nowych umiejętności i miejsc. Na koniec tygodnia każdy uczestnik półkolonii otrzyma certyfikat TELEPORTERA z informacją jakie zdolności uzyskał na naszych półkoloniach!

OPIS SZCZEGÓŁOWY TYGODNI

Poniedziałek 26.6 – Wybierzemy się na dinozaurowy plac zabaw, zjedziemy z ogona diplodoka, wejdziemy do paszczy T-rexa oraz odkopiemy skamieliny. Jak będzie gorąco to może się zmoczymy w okolicznych fontannach. W klubie każdy będzie próbował stworzyć własnego dinozaura z rolek od papieru toaletowego i nie tylko – wyobraźnia będzie naszym ograniczeniem.

Wtorek 27.6 – Wybierzemy się do Fabryki Lizaków. To będzie słodki dzień – stworzymy własne cukierki oraz słodycze otrzymując certyfikat cukiernika a w klubie także poeksperymentujemy z babeczkami, donutami i goframi na słodko, i na słono oraz porozmawiamy o cukrze w naszej diecie. - http://www.fabrykalizakow.pl/

Środa 28.6 – To będzie filmowy dzień, wybierzemy się na Filmową ruletkę organizowaną przez DK „Włochy” z filmami dla dzieci, pełnymi zaskoczenia. Zainspirowani filmami i ich techniką stworzymy w klubie komiks – będziemy tworzyć własnego superbohatera i wymyślać jego przygody. Superbohaterem mogą być ludzie lub zwierzęta o supermocach. Pomożemy przełożyć dzieciom pomysły na papier.

Czwartek 29.6 – Całodniowa wycieczka do Safarii Borysew – http://zoosafari.com.pl/pl/ 26 HEKTARÓW – 600 ZWIERZĄT – 90 GATUNKÓW, z n owości pelikany baba, zwane również pelikanami różowymi. Nowo narodzone Tamarynki złotorękie. Czworaczki białych tygrysów bengalskich. Zapraszamy Was na wyjątkowe atrakcje! W naszym Ogrodzie Zoologicznym będziecie uczestniczyć w pokazowych karmieniach dzikich zwierząt w tym Surykatek, Tapira, Tygrysów, Lemurów,  młodych lwów. Zobaczycie jak opiekunowie dbają o dobrą kondycję swoich podopiecznych oraz jak zwierzęta reagują na ich inicjatywę.   ZBIÓRKA 8:45 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. Oferta także dla rodziców, rodzeństw i znajomych w miarę wolnych miejsc w autokarze!

Piątek 30.6 – Warsztat „Schronienie” w ramach programu „Zachęta na lato”. Na warsztatach zastanowimy się nad tym, co dla nas oznacza bezpieczne miejsce. Zwierzęta kryją się w norkach, dziuplach albo budkach. Człowiek, żeby się schronić, buduje dom,  a czasem rozbija namiot lub konstruuje szałas. Dzieci lubią budować kryjówki z koców i poduszek i chować się w nich przed całym światem. Przestrzeń bywa różnorodna i często wpływa na to, jak się czujemy. Jarosław Kozakiewicz stworzył prace pokazujące nam przestrzeń z zupełnie nowej strony. Co powiedzielibyście o architekturze, w której nie wiemy, co jest podłogą, a co sufitem? Chodzenie po takim budynku mogłoby być naprawdę zabawne! Na wystawie zobaczycie wiele dziwnych i zaskakujących rzeźb-makiet. Zaś na warsztatach zastanowimy się nad tym, co dla nas oznacza bezpieczne miejsce. Będziemy też robić modele wymarzonych kryjówek. Zachęta to galeria sztuki nowoczesnej – miejsce fascynujące, dziwne, rozwijające wyobraźnię. Zwiedzanie będzie przypominać grę w podchody – wędrówkę od pracy do pracy wypełnią różne zadania i rebusy. Informacje o dziełach sztuki przemycimy podczas zabawy.

3.07 Poniedziałek – Podchody w Parku Skaryszewskim – pt. „Tajemnice parku”. Zamieni półkolonie w biuro detektywistyczne jak Lassego i Mai, i będziemy odkrywać co w trawie piszczy, i nie tylko. A w klubie z plasteliny kinetycznej spróbujemy odtworzyć, co odkryliśmy.  http://www.pragapld.waw.pl/park-skaryszewski.html

4.07 Wtorek – Wybierzemy się do folwarku bródnowskiego na spotkanie z żywymi zwierzętami. Dowiemy się o tym skąd bierzemy wełnę, mleko oraz pierze. Zdobędziemy wiedzę dotyczącą zwierząt gospodarskich, ich życia, hodowli, zwyczajów. Nauczymy się szanować zwierzęta. Po powrocie do klubu zrobimy eksperymenty z mlekiem – będziemy je kwasić i barwić. http://pgrbrodno.pl/folwark/

5.07 Środa – Wybierzemy się do Mazowieckiego Parku Miniatur gdzie zobaczymy najważniejsze budynki Warszawy i nie tylko, także te, które już nie istnieją, sceny sytuacyjne z zeszłego wieku z postaciami w historycznych strojach. Zobaczymy miniaturowe budynki w 3D i stereoskopowe zdjęcia z epoki. A po powrocie w klubie wykonamy własne mini budynki – www.miniaturymazowieckie.pl

6.07 Czwartek – Całodniowa wycieczka do Dino Parku w Kołacinku – http://www.dino-park.pl/ Park ten to i folwark i muzeum i ścieżka dydaktyczna i wielki plac zabaw, a wszystko z dinozaurami dookoła czyli dla każdego coś wspaniałego. ZBIÓRKA 9:00 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. Oferta także dla rodziców, rodzeństw i znajomych w miarę wolnych miejsc w autokarze!

7.07 Piątek – Wybierzemy się do największego i najlepszego placu zabaw w Warszawie, czyli do Parku Żeromskiego. W momencie oddania do użytku był to największy powierzchniowo i najnowocześniejszy plac zabaw w Warszawie z ponad 2 tys. m2 przestrzeni dla dzieci w każdym wieku. Jak wrócimy to dla odpoczynku pogramy w gry towarzyskie: Doble, Dixit, Activity. https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_im._Stefana_%C5%BBeromskiego_w_Warszawie 

Poniedziałek 10.07 – Jedziemy do najbardziej hipsterskiej części Warszawy – Soho Factory do Muzeum Neonów oraz pobawić się na koparkowym placu zabaw, a po powrocie zafundujemy sobie warsztaty fizyczno-chemiczne – eksperymenty ze światłem – może uda się zrobić własną żarówkę! Na wystawie o neonach dowiemy się wielu ciekawostek związanych także z legendami związanymi z powstaniem Warszawy: jaka role pełniły neony i gdzie się znajdowały? Kto je projektował i jak działają? Oraz zabawimy się w rozpoznawanie starych i nowych symboli Warszawy. http://www.neonmuzeum.org/W klubie zabierzemy się za gotowanie – zrobimy najbardziej hipsterskie i udziwnione naleśniki.

Wtorek 11.07 – Dzień tajemnic i zagadek – pierwsza wyprawa do escape roomu – zobaczymy czy jesteśmy dobrymi odkrywcami i detektywami oraz czy umiemy działać wspólnie aby odnaleźć wyjście z Domu Zagadek Po powrocie postaramy się wymyśleć własny Escape Room W Trakcie www.domzagadek.pl

Środa 12.07  – Igrzyska olimpijskie W Trakcie – czyli sportowe konkurencje. Wyprawa do Parku Dreszera i Parku Jordanowskiego przy Odyńca, gdzie w zieleni będziemy brali udział w warsztatach sportowych na wesoło: sprawdzimy swoje siły oraz pomysły na nietypowe konkurencje jak wyścigi tyłem, turlanie się z górki na styl, zdalne kierowanie ciuciu-babką, rozbijanie balonów, zjazd rurą na czas  i co tylko jeszcze przyjdzie dzieciakom do głowy. W klubie za to zaprojektujemy tor do wyścigów z kapsli, coś w co bawili się na podwórkach Wasi rodzice.

Czwartek 13.07 – Farma Iluzji – wycieczka całodniowa do znanego Wam już wielkiego placu zabaw i odkryć, w którym pojawiły się nowe atrakcje. TAJEMNICA OPUSZCZONEJ KOPALNI – Super Atrakcja. Do kopalni zjedziecie najprawdziwszą, górniczą windą. MUZYCZNA POLANA – Zestaw plenerowych instrumentów. Z pewnością wyzwolą talent muzyczny w każdym dziecku. Tam trzeba być przynajmniej raz w roku! www.farmailuzji.pl ZBIÓRKA 8:45 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. Oferta także dla rodziców, rodzeństw i znajomych w miarę wolnych miejsc w autokarze!

Piątek 14.07 – Przejedziemy się SKM przez miasto podziwiając widoki z okien pociągu i próbując rozpoznawać mijane obiekty: Dworzec Zachodni, Stadion, Mosty nad Wisłą, Muzeum Kopernika i inne. Dojedziemy do Ursusa na wspaniały plac zabaw Hasanka z wielkim statkiem piratów, zamkiem Alladyna i labiryntem, gdzie także można się ochłodzić w bryzie z fontanny. Przy wejściu znajduje się prawdopodobnie największa w Warszawie konstrukcja linowa do wspinaczki (pająk). A w klubie zmajstrujemy własne place zabaw z rur kartonowych do wyścigów i zderzania piłek od ping-ponga. http://www.sunnycompany.com/pl/nasze-atrakcje/item/obiekt-sportowo-rekreacyjny-hasanka

Poniedziałek 17.07 – Zaczynamy tydzień pod znakiem zdobywania warszawskiej Pragi! Dzień piratów z Karaibów i nieustraszonych marynarzy Jej Królewskiej Mości – podchody i poszukiwanie skarbów na placu zabaw Balaton, do tego abordaż i porwanie odnalezionego skarbu a po zabawie na dworze warsztat tworzenia własnych pływających okrętów, które zwodować i  wypróbować ich zatapialność w morskiej bitwie.

Wtorek 18.07 – Piłkarskie emocje – teraz każdy będzie miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. www.pgenarodowy.pl . A później każdy zaprojektuje i wykona własną koszulkę reprezentacji Polski na Euro 2020.
Środa 19.07 – Każdy był w Warszawskim Zoo ale nie każdy miał węża w ręku, na warsztatach można dotykać egzotycznych zwierząt ucząc się jak się nimi opiekować, także jak dbać o innych domowych podopiecznych. Poza tym szaleństwo na Placu Zabaw i gra terenowa w poszukiwaniu ogonów. Tego dnia obiad zjemy nieco później dlatego prócz własnych drugich śniadań, klub zapewni dodatkowe przekąski w formie suchego prowiantu.  http://zoo.waw.pl/edukacja.html

Czwartek 20.07- Park Bajka w Błoniu – wielki trzyhektarowy park zabaw, poza bardzo standardowymi instalacjami dla najmłodszych jak zjeżdżalnie, huśtawki, tyrolki czy pajączki, dzieci znajdą dużo bardziej wyszukane atrakcje: ponad 1000 m2 fontann i zabawy w wodzie, dwie strefy krzywych zwierciadeł z licznymi lustrami, wydzielony teren z instrumentami muzycznymi np. bębny czy cymbałki, duże kule wykonane z wikliny do których mogą wchodzić dzieci, liczne tunele w okolicznych pagórkach i wiele wiele innych. Proszę o wyposażenie dzieci w buty na gumie, w których można wbiegać do wody, na terenie fontann jest ślisko. Tego dnia zdążymy wrócić do klubu na obiad. http://www.fajneogrody.pl/2015/09/park-bajka-w-bloniu.html; http://weekendzdzieckiem.pl/park-bajka-w-bloniu-fontanny-place-zabaw-i-inne-atrakcje-dla-dzieci/

Piątek 21.07  – Kierunek plaża nad Wisłą – tym razem Plaża Poniatówka z nowymi dopiero co oddanymi do użytkowania boiskami – nastawiamy się na rozgrywki piłki plażowej i twórcze zabawa na piasku, m.in. stworzymy wspólnie logo dzieci półkolonii, czy starczy czasu na przeprawę tramwajem wodnym do Śródmieścia? Zobaczymy! Dla strudzonych i głodnych tym razem po powrocie czekać będzie prawdziwa uczta pizzowa i to z samemu przygotowywana. Będzie konkurs na największą i najzabawniejszą pizzę!  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/na-plazy-poniatowce-powstanie-strefa-rekreacyjna-znamy-date,4118932,artgal,t,id,tm.html

Poniedziałek 24.07 – Zaczynamy od zdobycia odznaki odkrywcy w wielkich podchodach i poszukiwaniach fauny, i flory w Wawrze idąc od Klubu W Trakcie do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie „odpoczniemy” na integracyjnym placu zabaw. Zrobimy własne zielniki i dowiemy się co może każda roślina nam zaoferować a czego nie wolno zbierać, dotykać i tym bardziej jeść. A dla odważnych bezkrwawe łowy na chrabąszcze do specjalnych pudełek z powiększeniem.

Wtorek 25.07 – Maski afrykańskie – warsztat tworzenia przerażających dekoracji, odstraszających złe moce albo wywołujących deszcz – trochę wiedzy o Afryce na wesoło w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, które stworzyło wspaniałe sekcje wystawowe dla dzieci. W klubie pozostaniemy dalej w klimacie gorącym i będziemy robić dania typowe dla Afryki – podpłomyki, sałatki z kuskusu oraz warzyw i kotleciki z cieciorki typu falafel. http://www.muzeumdladzieci.pl/

Środa 26.07 – Idziemy na Festiwal Dziecięce Ogrody Muzyczne w Zamku Królewskim.  W atmosferze zabawy dzieci chłoną wiadomości o kompozytorach  i muzyce, zaprzyjaźniają się z muzyką.Muzyka to pierwsza zdolność jaka nasze dzieciaki przejawiają i jaką niestety tracą niestety w czasie edukacji szkolnej. Te warsztaty pobudzą zmysły słuchu, może zachęcą do grania a przynajmniej słuchania dobrej muzyki! W klubie zrobimy własny zespół muzyczny, najpierw stworzymy własne instrumenty muzyczne z tego co pod ręką a potem spróbujemy zagrać „Panie Janie”.http://www.ogrodymuzyczne.pl/dzieciece-ogrody-muzyczne/

Czwartek 27.07 – Wycieczka wakacyjna – Magiczne Ogrody. Zapraszamy do wspólnej podróży do niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty! To najbardziej niezwykły park w Polsce uwielbiany przez nasze dzieci. Co roku odkrywamy tam nowe atrakcje! Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów wkraczamy do niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy. ZBIÓRKA 8:45 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w nakrycia głowy, większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. http://magiczneogrody.com/

Piątek 28.07 – Wybieramy się na warsztat w muzeum Polin Gry i Zabawy Żydowskich dzieci. Dzieci żydowskie mają swoje ulubione zabawy, szczególnie ciekawe są te związane ze świętami, takimi jak Chanuka czy Purim. W czasie warsztatu uczestnicy i uczestniczki będą mogli uczestniczyć w tych zabawach, poznając przy okazji podstawowe informacje dotyczące tradycji świąt żydowskich. A w klubie a raczej przed klubem zabawimy się w jedną z gier rodziców – wyścigi pokoju – kapslowe wyścigi, zrobimy zawodników, tory i zobaczymy czyj zawodnik trafi na metę pierwszy. http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/06/07/lato-w-

poniedziałek 31.07 – Zaczynamy tydzień odlotowo – wybieramy się do papugarnii czyli miejsca, gdzie hodowane są różne papugi, gdzie dowiemy się wszystkiego o tych kolorowych ptakach, dowiemy co lubią a czego nie, jak je żywić oraz co najważniejsze będzie można je będzie potrzymać! Po powrocie do klubu na warsztacie plastycznym spróbujemy zrobić kopie ulubionej papugi z filcowu. http://papugarniawarszawa.pl/

wtorek 1.08 – Ta data jest bardzo ważna dla każdego Warszawiaka i my też będziemy świętować rocznice Powstania Warszawskiego wielkimi podchodami w iście powstańczym klimacie na kopcu PW na Siekierkach. Będziemy inspirować się książką Fajna Ferajna. Ubrania inspirowane Małym Powstańcem a na pewno dobre do zabaw w terenie mile widziane! W klubie wymyślimy jaki medal mógłby dostać Mały Powstaniec i będziemy go robić różnymi plastycznymi technikami. http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1018

środa 2.08 – Kolejny dzień edukacji na wesoło, tym razem chemia i fizyka w Muzeum Marii Skłodowskiej Curie, gdzie będziemy brać udział w warsztacie druku 3D pod tytułem “ Tajemniczy świat Marii”. Mając nadzieję, że w sierpniu pogoda dopisze po warsztacie wybierzemy się ochłodzić w fontannach. http://4free.waw.pl/wydarzenie-33708-pokazy-i-warsztaty-z-drukiem-3d-tajemniczy-swiat-marii-w-ramach-akcji-lato-z-maria-sklodowska-curie

Czwartek 3.08 – Całodniowa wycieczka wakacyjna do strefy Kiddos w Jachrance. To wielosalowy kompleks bez wstępu dorosłych, gdzie dzieciaki mogą uczestniczyć w różnych bardzo zabawowych aktywnościach, od ruchowych po spotkanie z wizażystkami czy udział w grach elektronicznych. ZBIÓRKA o 9:00 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają częściowy suchy prowiant i wodę, a na obiad wrócimy nieco później do klubu. Proszę wyposażyć dzieci w nakrycia głowy, większe drugie śniadanie. Pieniądze NIE będą potrzebne.

Piątek 4.08 – Na koniec tygodnia najdziwniejsze miejsce w Warszawie – Galeria Zachęta, gdzie nowoczesna sztuka zawsze zadziwia dzieciaki i starszych też, gdzie pozwalają się nam bawić sztuką. Pójdziemy tam na warsztat temat – W poszukiwaniu złotego podziału. A potem zdobytą wiedzę przekujemy na praktykę w klubie budując gigantyczną konstrukcję – rzeźbę z klocków BAM. https://zacheta.art.pl/pl/edukacja/programy/warsztaty-dla-przedszkoli-i-szkol-podstawowych-na-wystawie-j

poniedziałek 7.08 – Zaczynamy tydzień od nowej atrakcji w Warszawie – wielkiego Parku edukacyjnego otworzonego latem tego roku na Woli, gdzie każdy znajdzie odpowiednią aktywność dla siebie: zjeżdżalnie pneumatyczne, trampoliny, gry plenerowe w rozmiarze XXL, bungee, warsztaty fizyczne, animacje plastyczne i inne. Wstęp na wszystkie atrakcje w cenie półkolonii. I zakończymy ten dzień równie słodko i wesoło robiąc własne sałatki owocowe. http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ogromna-strefa-dla-dzieciakow-powstala-na-woli-co-w-niej,4181490,artgal,t,id,tm.html nowość!!!

wtorek 8.08 – To dzień dla przyszłych architektów oraz tych co lubią zwiedzać Warszawę bez nadmiernego spacerowania! Wybierzemy się do Mazowieckiego Parku Miniatur gdzie zobaczymy najważniejsze budynki Warszawy i nie tylko, także te, które już nie istnieją, sceny sytuacyjne z zeszłego wieku z postaciami w historycznych strojach. Zobaczymy miniaturowe budynki w 3D i stereoskopowe zdjęcia z epoki. A po powrocie w klubie wykonamy własne gigantyczne miniaturowe miasto z klocków BAM oraz kartonów, puszek i wszystkiego co nam wpadnie w ręce – www.miniaturymazowieckie.pl

środa 9.08 – Kolejna wyprawa do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na zajęcia przygotowane specjalnie dla dzieci. Byliśmy tam w lipcu ale tym razem będzie zupełnie co innego, bo przygoda z kinem wśród siedmiuset filmów z Filmoteki i działania warsztatowe na świeżym powietrzu w otoczeniu Muzeum, zieleni i brzegu Wisły. A w klubie najbardziej wyczekiwany warsztat pizzera – każde dziecko nauczy się robić prawdziwą włoską pizzę, potem zrobi własną dla siebie aby ją następnie zjeść. http://artmuseum.pl/public/upload/files/FILMOWE-LWM.pdf

czwartek 10.08 – Całodzienna wycieczka autokarowa do Parku Mikrokosmos w Ujeździe. Dzięki Parkowi MIKROKOSMOS pełnym gigantycznych owadów staje się możliwe zaobserwowanie tego, co w rzeczywistym rozmiarze jest niewidoczne, poznanie i oswojenie się z „robakami”. Tego dnia zbiórka o 8:45, wyjazd 9:00, powrót ok 17:30,Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i napoje. Proszę wyposażyć dzieci w nakrycia głowy, większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. Mamy możliwość zabrania także rodzeństw i znajomych oraz dorosłych. Cena wycieczki 150 zł https://www.mikrokosmos.edu.pl/

piątek 11.08 – Kończymy tydzień na premierowym pokazie nowego filmu kinowego “Niedoparki”. Niedoparki to niewielkie stworzenia zamieszkujące ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetkami oraz przeżywają wiele szalonych przygód. Wybierzemy się do Kina Praha. Tego dnia musimy obudzić się wcześniej, bo zbiórkę mamy już o 8:45. Po filmie koniecznie każdy stworzy swojego skarpetkowego niedoparka i przeprowadzimy gry także w temacie filmu.

 To krótki tydzień ale pełen atrakcji!

 środa 16.08 – Tym razem pozostajemy z dzieciakami w Wawrze i przeniesiemy się na Romantyczną Plażę, gdzie przeprowadzimy rozgrywki piłki plażowej, badmintona, frizbie, wesołe wyścigi i inne. Do tego odbędą się zawody w tworzeniu Syrenki Warszawskiej z piasku oraz ochotniczek! Tam zjemy pizze, które dowiozą nam z restauracji aby jak najwięcej czasu spędzić na dworzu. Wrócimy przed 16:00 na zupę i podwieczorek. https://www.facebook.com/plazaromantyczna/

 czwartek 17.08 – Dzieciaki wybiorą się do Parku rozrywki Hula-Kula na szaleństwo na Sali zabaw oraz kręgle. https://www.hulakula.com.pl/ Po powrocie wielki warsztat bębniarski – przygotują z puszek i balonów swoje własne bębny, na których skomponują i odegrają hymn półkolonii.

piątek 18.08 – Wybierzemy się na zajęcia do Muzeum Narodowego z cyklu Wakacje w muzeum: Nowożytne lato, na którym dowiemy się, że w XVII i XVIII wieku, tak jak dziś cieszono się z nadejścia lata. Jak spędzano letnie wieczory? W co się bawiono, co jedzono, w co się ubierano i jak podróżowano? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie spotkania w Muzeum. A w oczekiwaniu na warsztat poskaczemy po czołgach i armatach w Muzeum Wojska Polskiego. Po powrocie nie będzie już wiele czasu ale  może uda się niektórym zrobić letnie witraże z bibuły.

 9ty tydzień półkolonii

poniedziałek 21.08 – Czekamy na potwierdzenie zamówionego warsztatu – program podamy wkrótce.

W Klubie będziemy tworzyć własną zabawkę latającą piłkę – boingball.

wtorek 22.08 – Wyprawa do największego parku w Warszawie – Łazienek Królewskich, gdzie poszukamy kamienia pokazującego przyszłość, nakarmimy wiewiórki i kaczki (dajcie dzieciakom orzechy, ziarna i trochę suchego chleba). Pójdziemy też na wystawę “idź na żywiół” , która jest interaktywna, bardzo sensoryczna i pobudzająca wyobraźnię! http://www.strefapsotnika.pl/idz-zywiol-wystawa-dla-dzieci-w-lazienkach-krolewskich/ Po powrocie będziemy robić ptaki i samoloty z papieru, które postaramy się wypuścić za okno klubu.

środa 23.08 – Tego dnia WCZEŚNIEJSZA ZBIÓRKA 8:45! Wyprawa do Muzeum Polin na warsztat „Gry i zabawy w kibucu”. Poprzez zabawę dowiemy się czy dzieci są własnością rodziców? Kto powinien się zajmować wychowaniem dzieci? W czasie warsztatu poznamy historię kibuców, których cała społeczność zajmowała się dziećmi. Poznają podstawowe fakty związane z Palestyną/Izraelem i dowiedzą się, jak bawiły się dzieci w kibucach.  http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/06/07/lato-w-miescie-w-muzeum-polin-2017 Po powrocie najbardziej oczekiwany warsztat W Trakcie – robimy własne pizze i dowiadujemy się co to są połączenia glutenowe i dlaczego nie wolno ich rozrywać kręcąc pizzę.

czwartek 24.08 – Autokarowa wycieczka wakacyjna – Magiczne Ogrody. Zapraszamy do wspólnej podróży do niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty! To najbardziej niezwykły park w Polsce uwielbiany przez nasze dzieci. Co roku odkrywamy tam nowe atrakcje! Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów wkraczamy do niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy. ZBIÓRKA 8:45 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w nakrycia głowy, stroje do kąpieli, większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. http://magiczneogrody.com/ . Mamy dodatkowe miejsca dla znajomych i rodzin – cena dla dzieci 160 zł, dorośli – cena do ustalenia w klubie.

piątek 25.08 – Jedziemy do Kina Praha na premierowy pokaz filmu, w którym rządzą myszy “O czym szumi las” http://www.kinopraha.pl/wydarzenie/5-edycja-wakacji-kinie-praha A w kinie będzie też warsztat szkoły walk Kime i każdy dzieciak postara się sprawdzić jak to jest być jak Kung Fu Panda. A w klubie zrobimy na podwieczorek słodkie ciasteczkowe myszy lizaki.

 

Pożegnanie lata i wakacji!

poniedziałek 28.08 – Spotkanie z najcudowniejszymi zwierzętami z rodziny wielbłądowatych, alpakami. Dowiemy się jak zachowują się te zwierzęta, jak się je hoduje, co lubią a czego nie i skąd są takie mięciutkie. I pójdziemy z nimi na spacer! http://osrodek-koparka.pl/#kontakt A wracając zahaczymy o plac zabaw i siłownię na ul. Strzygłowskiej. W klubie ulepimy z gliny własne alpaki, lamy bądź wielbłądy.

wtorek 29.08 – Wybierzemy się na spacer z przewodnikiem ze stowarzyszenia przewodników turystycznych Złota Kaczka i dowiemy się co to jest dziki brzeg Warszawy http://zlotakaczka.waw.pl/#-informacja-pl-447.html Dzieci otrzymują mini przewodniki komiksowe, zaś przewodnicy są przebrani za postaci legendarne lub historyczne. I jest zawsze z nimi fajnie! Po drodze do klubu zrobimy ekologiczny warsztat tworzenia naturalnych bransoletek.

środa 30.08 – Kolejna wyprawa do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na zajęcia przygotowane specjalnie dla dzieci. Byliśmy tam w lipcu ale tym razem będzie zupełnie co innego, bo przygoda z kinem wśród siedmiuset filmów z Filmoteki i działania warsztatowe na świeżym powietrzu w otoczeniu Muzeum, zieleni i brzegu Wisły. Klatka po klatce i filmowe triki to warsztat z tworzenia filmów. A w klubie najbardziej wyczekiwany warsztat pizzera – każde dziecko nauczy się robić prawdziwą włoską pizzę, potem zrobi własną dla siebie aby ją następnie zjeść.

czwartek 31.08 – Autokarowa wycieczka wakacyjna – całodniowa wycieczka do Fabryki Krówek Milanowskich. Tam zobaczymy jak się produkuje te słodkości i oczywiście będziemy je degustować. http://www.krowki.pl/pl/strona/aktualnosci/ ZBIÓRKA 8:45 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia wrócą na późniejszy obiad do klubu ale po krówkach nie wierzymy, że będą bardzo głodne J . Proszę wyposażyć dzieci w nakrycia głowy, większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek . Mamy dodatkowe miejsca dla znajomych i rodzin – cena dla dzieci 160 zł, dorośli – cena do ustalenia w klubie.

piątek 01.09 Pożegnanie wakacji! Puszczamy w niebo życzenia jak najkrótszej szkoły i jak najlepszych ocen. (Czekamy jeszcze na potwierdzenie warsztatu!)

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”