Baner_FB


Opieka i zabawa W Trakcie całych wakacji.


Teleport – półkolonie w formie odkrywania nowych miejsc w Warszawie i okolicach oraz zdobywania umiejętności. Niech Twoje dziecko zostanie odkrywcą!

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE – 9 tydzień od 20 do 24sierpnia

Gdzie żyją papugi w Warszawie? Gdzie można palić ognisko w mieście? Jak szybko płynie się przez Wisłę? Czy wąż jest ciepły? Gdzie w Warszawie mieszkają dinozaury? Czy można zrobić wulkan w domu? Jakie ślady robi lis?  Który plac zabaw w Warszawie jest najlepszy? Jak miękka jest alpaka? Jak gruba będzie kartka złożona 64 razy? Kiedy dzik atakuje? Czy można stanąć na jajkach? Jak zrobić wytrzymały dach z papieru? Gdzie w Warszawie śpiewają ławki? Uda Ci się zostać Teleporterem?

regulamin półkolonii do pobrania (to jest aktualny regulamin, przez nieuwagę do 24.06 wisiał poprzedni z 2017 roku, który jest już nieaktualny)

Półkolonie odbywają się w klubie W Trakcie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Jest możliwość dokupienia w świetlicy w godzinach 8-9 oraz 16-17.

Cena:

 • Cena tygodnia 550zł / 600zł *
 • Cena pojedynczego dnia 120 zł / 170 zł*

*cena z wycieczką autokarową poza Warszawę.

 • Cena zawiera: opiekę, bilety ztm, bilety wstępu do kin, muzeów, sal zabaw, materiały potrzebne do warsztatów plastycznych w klubie; cena jest wyższa jeśli w danym tygodniu / dniu przypada wycieczka autokarowa (jak podano wyżej);
 • posiłek: obiad, drugie danie plus podwieczorek, woda i sok do wody podawany bez ograniczeń na miejscu, dzieci przynoszą własne 2gie śniadanie (w formie do suchego prowiantu) i wodę na wyjścia; Przyjmujemy dzieci z dietami: bezmleczną, bezglutenową itp.
 • Przy wycieczce za Warszawę w cenę wliczony bus, opieka, bilety oraz suchy prowiant dla dzieci;
 • Ubezpieczenie

Półkolonie zgłoszone do Kuratorium!

Plan

 • Przez całe wakacje będziemy pokazywali dzieciom jak najwięcej atrakcji w Warszawie. Staramy się tak zorganizować plan półkolonii, aby przez okres wakacji nasze atrakcje nie powtarzały się. Nie ma ryzyka, że dziecko drugi raz zobaczy to samo, chyba, że dzieci zagłosują na którąś z atrakcji!
 • Plany obejmują:
 • warsztaty plenerowe,
 • warsztaty twórcze,
 • place zabaw,
 • spotkania ze zwierzętami,
 • zwiedzanie interesujących miejsc i budynków,
 • aktywności sportowe jak basen czy rolki,
 • wycieczki autokarowe do parków rozrywki;
 • Dzienne plany wyjść poza klub będą dostępne dwa tygodnie przez rozpoczęciem turnusu.

Wiek

Półkolonie przeznaczone dla dzieci od lat 6 do 12. Na wycieczki autokarowe zapraszamy także rodziców i rodzeństwa w miarę dostępności miejsc. Nie mamy możliwości przyjmowania dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, przyjmujemy dzieci z dietami.

Dzienny plan dnia

 • 8:00 – 9:00 – Świetlica, tylko po umówieniu, dodatkowo odpłatna
 • do godz. 9:00 – Zbiórka
 • 9:00 – 10:00 – Zabawy integrujące dzieci
 • ok. godz. 10:00 – Wyjście poza klub na zajęcia
 • pomiędzy godz. 11:00 a 12:00 w zależności od zajęć – drugie śniadanie (przyniesione z domu)
 • ok. godz. 13:00 – Powrót i przygotowanie do posiłku
 • 13:30 – 14:00 – Obiad
 • 14:00 – 16:00 – Warsztaty plastyczne lub zabawy ruchowe, gry planszowe, zawody itp.
 • 15:45 – Podwieczorek
 • 16:00 – Odbiór dzieci
 • 16:00 – 17:00 – Świetlica, tylko po umówieniu, dodatkowo odpłatna 10 zł /h

Na koniec tygodnia każdy uczestnik półkolonii otrzyma certyfikat TELEPORTERA z informacją jakie zdolności uzyskał na naszych półkoloniach!

**Klub W Trakcie informuje, że ze względów pogodowych, rezerwacyjnych plan półkolonii może ulec zmianie.

Wyżywienie

Restauracja Włoska W Trakcie serwuje na miejscu dania kuchni włoskiej i polskiej zrobione ze świeżych produktów, bez konserwantów. Jesteśmy w stanie przygotować także posiłki bezglutenowe czy bezmleczne. Cały dzień serwowana jest bez ograniczeń woda oraz sok do wody. Na wycieczki autokarowe przygotowujemy suchy prowiant i napoje. Przygotowujemy posiłki także dla dzieci na dietach.

Płatności

Gwarancja miejsca na cały tydzień przy wpłaceniu zaliczki w wysokości 150 zł przy rezerwacji terminu. Dopłata wpłacana z wyprzedzeniem 14 dni. Rezerwacja i opłata za pojedyncze dni możliwa z 10 dniowym wyprzedzeniem w ramach wolnych miejsc. Zaliczka jest bezzwrotna.

Wpłaty ZALICZEK gotówką w recepcji lub na konto w Idea Bank 46 1950 0001 2006 0516 6802 0002 W Trakcie Marta Nowakowska.

Dopłaty PEŁNYCH WPŁAT gotówką w recepcji lub na konto w Bank BZWBK 33 1090 1753 0000 0001 3633 6006 Stowarzyszenie W Trakcie

Zniżki 10% obowiązują przy opłaceniu z góry minimum 18 dni. Zniżki się nie sumują.

Półkolonie zgłoszone w Kuratorium Oświaty.

Kontakt

Zapisy: klub@wtrakcie.pl lub tel 505 84 74 24 lub na miejscu

Klub W Trakcie ul. Trakt Lubelski 204, 04-680 Warszawa.

Przy skrzyżowaniu z ul. Zwoleńską

___________________________________________________________

OPIS SZCZEGÓŁOWY TYGODNI

Tydzień 25.06-29.06

Poniedziałek 25.6

Wybierzemy się do Muzeum PIG-PIB – Państwowy Instytut Geologiczny aby zagrać w grę www.razdwatrzywarszawiak.pl a potem szybko metrem na dinozaurowy plac zabaw, zjedziemy z ogona diplodoka, wejdziemy do paszczy T-rexa oraz odkopiemy skamieliny. Jak będzie gorąco to może się zmoczymy w okolicznych fontannach. W klubie każdy będzie próbował stworzyć własnego dinozaura z rolek od papieru toaletowego i nie tylko – wyobraźnia będzie naszym ograniczeniem.

Wtorek 26.6

Wybierzemy się do Fabryki Lizaków. To będzie słodki dzień – stworzymy własne cukierki oraz słodycze otrzymując certyfikat cukiernika a w klubie także poeksperymentujemy z babeczkami, donutami i goframi na słodko, i na słono oraz porozmawiamy o cukrze w naszej diecie. - http://www.fabrykalizakow.pl/

Środa 27.6

To będzie filmowy dzień, wybierzemy się na film do kina Stacja Falenica na film” Odlotowy nielot”. Zainspirowani filmami i ich techniką stworzymy w klubie własne filmy. Tego dnia wzięcie ze sobą telefonów jest wskazane, ale nie martwcie się jak ich nie macie, pomożemy!

Czwartek 28.6

Udamy się na Romantyczną plażę, gdzie będzie dzień gier i zabaw, tam zjemy przywieziony z restauracji W trakcie obiad, zbudujemy żywą wieżę, odkryjemy zagadki Wisły i przeżyjemy wiele przygód; W razie niepogody przeniesiemy się na basen Wodnik a potem resztę podchodów zakończymy w klubie

Piątek 29.6

Znowu weźmiemy udział w grze www.razdwatrzywarszawiak.pl poznającej z historią Warszawy i tym razem pojedziemy do  Muzeum Warszawskiej Pragi, Oddział Muzeum Warszawy aby tam odkryć wskazówki do naszych kart (karty dzieci dostaną do domu i będą mogły całe lato grać w grę dalej z rodzicami).

Wracając zahaczymy o HANGAR 636 aby się wyskakań pod okiem instruktora a potem już obiad i spokój w klubie.

 

Tydzień 2gi 2-6.07

2.07 Poniedziałek

Podchody w Parku Skaryszewskim – pt. „Tajemnice parku”. Zamieni półkolonie w biuro detektywistyczne jak Lassego i Mai, i będziemy odkrywać co w trawie piszczy, i nie tylko. A w klubie z piaskoliny spróbujemy odtworzyć, co odkryliśmy.  http://www.pragapld.waw.pl/park-skaryszewski.html

3.07 Wtorek

Wybierzemy się do folwarku bródnowskiego na spotkanie z żywymi zwierzętami. Dowiemy się o tym skąd bierzemy wełnę, mleko oraz pierze. Zdobędziemy wiedzę dotyczącą zwierząt gospodarskich, ich życia, hodowli, zwyczajów. Nauczymy się szanować zwierzęta. Po powrocie do klubu zrobimy eksperymenty z mlekiem – będziemy je kwasić i barwić. http://pgrbrodno.pl/folwark/

4.07 Środa

Wybierzemy się do Mazowieckiego Parku Miniatur gdzie zobaczymy najważniejsze budynki Warszawy i nie tylko, także te, które już nie istnieją, sceny sytuacyjne z zeszłego wieku z postaciami w historycznych strojach. Zobaczymy miniaturowe budynki w 3D i stereoskopowe zdjęcia z epoki. Potem przeniesiemy się obok do Muzeum Karykatury aby zagrać w nową grę miejską razdwatrzywarszawiak.pl A po powrocie w klubie wykonamy własne mini albo maxi budynki z kartonów i innych wtórnych materiałów inspirując się eko-sztuką – www.miniaturymazowieckie.pl

5.07 Czwartek

Całodniowa wycieczka do Dino Parku w Kołacinku – http://www.dino-park.pl/ Park ten to i folwark i muzeum i ścieżka dydaktyczna i wielki plac zabaw, a wszystko z dinozaurami dookoła czyli dla każdego coś wspaniałego. ZBIÓRKA 9:00 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. Oferta także dla rodziców, rodzeństw i znajomych w miarę wolnych miejsc w autokarze!

6.07 Piątek

Wybierzemy się do jednego z najnowszych i największych placów zabaw w Warszawie, czyli do Placu Zabaw Hasanka w Ursusie złożony z kompleksu różnych placów dla starszych i młodszych dzieci, a dodatkowo 3 boiska do koszykówki, skate park oraz sporą fontannę, która wydaje się być niezastąpiona w czasie upałów. Co najlepsze przejedziemy się kolejką, poznamy jak się przemieszczać koleją podmiejską w Warszawie, poznamy stacje a każde z dzieci będzie miało za zadanie odnaleźć szczegóły różnych stacji aby rozwiązać rebus.  Jak wrócimy to dla odpoczynku pogramy w gry towarzyskie: Doble, Dixit, Activity. https://moi-mili.pl/plac-zabaw-hasanka-dziecieca-mapa-warszawy/

Tydzień 3ci od 9 do 13 lipca

w tym tygodniu towarzyszą nam wolontariusze, studenci z zagranicy, którzy przyjechali ze stowarzyszenia AISEC edukować na temat żywności i jej niemarnowania, warsztaty będą prowadzili po angielsku, będzie to świetna sposobność aby poćwiczyć komunikację po angielsku i poznać inne kultury

Poniedziałek 09.07
Jedziemy do najbardziej hipsterskiej części Warszawy – Soho Factory do Muzeum Neonów oraz pobawić się na koparkowym placu zabaw, a po powrocie zafundujemy sobie warsztaty fizyczno-chemiczne – eksperymenty ze światłem – może uda się zrobić własną żarówkę! Na wystawie o neonach dowiemy się wielu ciekawostek związanych także z legendami związanymi z powstaniem Warszawy: jaka role pełniły neony i gdzie się znajdowały? Kto je projektował i jak działają? Oraz zabawimy się w rozpoznawanie starych i nowych symboli Warszawy. http://www.neonmuzeum.org/W klubie zabierzemy się za gotowanie – zrobimy najbardziej hipsterskie i udziwnione naleśniki.

Wtorek 10.07
Dzień tajemnic i zagadek – pierwsza wyprawa do escape roomu – zobaczymy czy jesteśmy dobrymi odkrywcami i detektywami oraz czy umiemy działać wspólnie aby odnaleźć wyjście z Domu Zagadek. A potem przejdziemy się ochłodzić do Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu.  Po powrocie postaramy się wymyśleć własny Escape Room W Trakcie www.domzagadek.pl

Środa 11.07
Igrzyska olimpijskie W Trakcie – czyli sportowe konkurencje. Wyprawa do Parku Trampolin na Bielanach przy AWFie, gdzie w zieleni będziemy brali udział w warsztatach sportowych na wesoło: sprawdzimy swoje siły oraz pomysły na nietypowe konkurencje jak wyścigi tyłem, turlanie się z górki na styl, zdalne kierowanie ciuciu-babką, rozbijanie balonów, zjazd rurą na czas  i co tylko jeszcze przyjdzie dzieciakom do głowy. W klubie za to zaprojektujemy tor do wyścigów z kapsli, coś w co bawili się na podwórkach Wasi rodzice.

https://moi-mili.pl/plac-zabaw-park-trampolin-dziecieca-mapa-warszawy/

Czwartek 12.07
Farma Iluzji – wycieczka całodniowa do znanego Wam już wielkiego placu zabaw i odkryć, w którym pojawiły się nowe atrakcje. TAJEMNICA OPUSZCZONEJ KOPALNI – Super Atrakcja. Do kopalni zjedziecie najprawdziwszą, górniczą windą. MUZYCZNA POLANA – Zestaw plenerowych instrumentów. Z pewnością wyzwolą talent muzyczny w każdym dziecku. Tam trzeba być przynajmniej raz w roku! www.farmailuzji.pl ZBIÓRKA 8:45 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek. Oferta także dla rodziców, rodzeństw i znajomych w miarę wolnych miejsc w autokarze!

Piątek 13.07 

Tym razem pozostajemy z dzieciakami w Wawrze i mamy nadzieję, że tym razem pogoda nam nie sprawi niespodzianki, bo przeniesiemy się na Romantyczną Plażę, gdzie przeprowadzimy rozgrywki piłki plażowej, badmintona, frizbie, wesołe wyścigi i inne. Do tego odbędą się zawody w tworzeniu Syrenki Warszawskiej z piasku oraz ochotniczek! Tam zjemy pizze i podwieczorek, które dowiozą nam z restauracji aby jak najwięcej czasu spędzić na dworzu. Wrócimy przed 16:00 na zupę.

https://www.facebook.com/plazaromantyczna/

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE – 4 tydzień

 

Teleport – półkolonie w formie zdobywania nowych umiejętności i miejsc.

 

Tydzień 4ty od 16 do 20 lipca

w tym tygodniu towarzyszą nam wolontariusze, studenci z zagranicy, którzy przyjechali ze stowarzyszenia AISEC edukować na temat żywności i jej niemarnowania, będzie to świetna sposobność aby poćwiczyć komunikację po angielsku i poznać inne kultury

Poniedziałek 16.07
Zaczynamy tydzień pod znakiem zdobywania warszawskiej Pragi! Dzień piratów z Karaibów i nieustraszonych marynarzy Jej Królewskiej Mości – podchody i poszukiwanie skarbów na placu zabaw Balaton, do tego abordaż i porwanie odnalezionego skarbu a po zabawie na dworze warsztat tworzenia własnych pływających okrętów, które zwodować i  wypróbować ich zatapialność w morskiej bitwie. A potem gotujemy coś pysznego, może po Grecku a może po Arabsku!

Wtorek 17.07

Wyprawa w kosmos a dokładnie na kosmiczny plac zabaw – Airo – nowość w Warszawie na mapie miejsc dla dzieci. Plac zabaw to trampoliny, wspinaczki i pełno innych super miejsc do wyszalenia się. Zabawa gwarantowana od wejścia do utratę tchu. Nie wiemy czy starczy sił na cokolwiek więcej po powrocie! Ale jeśli, to mamy już plany nieco spokojniejsze – artystyczne. Airo.fun

Środa 18.07

Wyprawa na Bródno do Folwarku Zwierzęcego, gdzie dzieciaki pobawią się z różnymi zwierzętami, kiedyś nazywanymi „domowymi”, które teraz raczej w domu nie przebywają – kury, kozy, krowy, barany, gęsi, kaczki. Będzie ciekawy warsztat na temat „obsługi” takich zwierząt. Będzie to DZIEŃ NA WSI. http://pgrbrodno.pl/folwark/nasze-zwirzeta/

Czwartek 19.07

Park Bajka w Błoniu – wielki trzyhektarowy park zabaw, poza bardzo standardowymi instalacjami dla najmłodszych jak zjeżdżalnie, huśtawki, tyrolki czy pajączki, dzieci znajdą dużo bardziej wyszukane atrakcje: ponad 1000 m2 fontann i zabawy w wodzie, dwie strefy krzywych zwierciadeł z licznymi lustrami, wydzielony teren z instrumentami muzycznymi np. bębny czy cymbałki, duże kule wykonane z wikliny do których mogą wchodzić dzieci, liczne tunele w okolicznych pagórkach i wiele wiele innych. Proszę o wyposażenie dzieci w buty na gumie, w których można wbiegać do wody, na terenie fontann jest ślisko. Tego dnia zdążymy wrócić do klubu na obiad. http://www.fajneogrody.pl/2015/09/park-bajka-w-bloniu.html;

Piątek 20.07
Kierunek plaża nad Wisłą – tym razem Plaża Poniatówka z nowymi boiskami – nastawiamy się na rozgrywki piłki plażowej i twórcze zabawa na piasku, m.in. stworzymy wspólnie logo dzieci półkolonii, czy starczy czasu na przeprawę tramwajem wodnym do Śródmieścia? Zobaczymy!

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE – 5 tydzień

Poniedziałek 23.07

Park Linowy w Józefowie, szalejemy dwa metry nad ziemią zabezpieczeni uprzężami.

 Wtorek 24.07

UWAGA Wycieczka wakacyjna – Magiczne Ogrody odbędzie się tylko w przypadku dobrej pogody i zebrania się wystarczającej grupy dzieci.

W przypadku jeśli nie uda się nam pojechać poza Warszawę idziemy do ZOO – obejrzeć karmienia zwierząt, pobawić na placu zabaw, pogłaskać kozy i owce, nie dać się opluć przez lamy i alpaki i popodziwiać kilka miesięcy temu narodzonego nosorożca.a cena półkolonii będzie obniżona o 50 zł

Środa 25.07

Wyprawa do wielkiego Parku edukacyjnego otworzonego latem zeszłego roku na Woli, gdzie każdy znajdzie odpowiednią aktywność dla siebie: zjeżdżalnie pneumatyczne, trampoliny, gry plenerowe w rozmiarze XXL, bungee, warsztaty fizyczne, animacje plastyczne i inne. Q letnim parku mieści się strefa rekreacyjna, edukacyjna, sportowa i scena z bogatym programem artystycznym oraz strefa z leżakami do wypoczynku. http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ogromna-strefa-dla-dzieciakow-powstala-na-woli-co-w-niej,4181490,artgal,t,id,tm.html

Czwartek 26.07

Wybierzemy się do Parku Łazienkowskiego na warsztat z Savoir-vivre na królewskim dworze oraz zagrać w nową grę miejską razdwatrzywarszawiak.pl  sprawdzimy, gdzie są palmy, gdzie parkują powozy, gdzie król tratuje Turków, gdzie można zagrać w karty, gdzie ściągają się konie i gdzie odpoczywa pod wierzbą nasz wielki muzyk. Sprawdzimy, czy można leżeć na trawie, czy nadal wiewiórki chcą jeść orzechy, jak wielkie karpie pływają w stawie. Po powrocie do klubu dowiemy się jakie produkty spożywcze są zdrowe dla ludzi a szkodzą zwierzętom.

Piątek 27.07

Zmiana - ponieważ golf odbył się w poniedziałek, zapraszamy do nowego wielkiego placu zabaw Airo

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE – 6 tydzień od 30 lipca do 3 sierpnia

Poniedziałek 30.07

Wyjście na wielki, nowy, kryty plac zabaw AIRO ze zjeżdżalniami, trampolinami i wieloma więcej atrakcjami.

Wtorek 31.07

Stacja Muzeum, to nowe – stare miejsce, w którym dzieciaki mogą się pobawić i czegoś nauczyć – nowe miejsce muzeum kolejnictwa.

Środa 1.08

Wycieczka pociągiem do Błonia na ulubiony plac zabaw dzieciaków BAJKA. Wrócimy ciut później na obiad w klubie.

Czwartek 2.08

Z racji pogody zmieniamy plażę na park trampolin na Bielanach przy AWF.

Piątek 3.08

Szaleństwo w Hula Kula na kręglach i nie tylko. Sprawdzimy, kto jest najlepszy w toczeniu kuli.

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE – 7 tydzień od 6 do 10 sierpnia

Poniedziałek 6.08

Wyprawa na Folwark Brudnowski – już raz byliśmy i dzieci świetnie bawiły się wśród krów, kóz, kaczek, gęsi, królików. Karmili, głaskali, poznawali zwyczaje.

Wtorek 7.08

Warsztat przyrodniczy w Parku Łazienkowskim ale także zabawa w chowanego w samym parku. Dostaniemy lornetki i będziemy sprawdzać co piszczy w drzewach.

Środa 8.08

Wycieczka autokarowa do strefy Kidoos w Jachrance, półtorej godziny szalonej zabawy w różnych wykreowanych specjalnie dla dzieci światach. Tego dnia wrócimy na obiad później.

Czwartek 9.08

Muzeum Mari Skłodowskiej Curie i warsztat chemiczny.

Piątek 10.08

Wyskaczemy się na placu zabaw Digiloo!

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE – 8 tydzień od 13 do 17 sierpnia NIE PROWADZIMY PÓŁKOLONII !

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE – 9 tydzień od 20 do 24 sierpnia

Poniedziałek 20.08

Wycieczka do muzeum Polin na warsztat specjalnie przygotowany dla naszych dzieci.

Wtorek 21.08

Szaleństwa z kręgami na Hula-Kula.

Środa 22.08

Wyjście do Parku Łazienkowskiego oraz warsztat o gryzoniach, myszach, kunach i innych zwierzątkach, które znamy też w Wawrze.

Czwartek 23.08

Wyprawa dla tych co jeszcze nie byli z nami na pociągi w Stacji Muzeum.

Piątek 24.08

Wycieczka autokarowa do Magicznych Ogrodów do Janowca w magiczny świat bajek i legend. http://magiczneogrody.com/ Zapraszamy także chętnych rodziców, opiekunów i rodzeństwa.

PÓŁKOLONIE W TRAKCIE –  10 tydzień  OSTATNI TYDZIEN WAKACJI od 27 do 31sierpnia

Poniedziałek 27.08

Wakacyjne kino w Stacji Falenica i wyszalenie się na pobliskim wyremontowanym placu zabaw w Falenicy.

Wtorek 28.08

Spacer dzikim brzegiem Wisły z piknikiem nad wodą. W przypadku niepogody idziemy na basen w Aninie.

Środa 29.08

Wyprawa do Klockowni, miejsca, gdzie klocki są wielkości głowy, gdzie można się po nich wspinać, przerzucać i budować wielkie budowle.

Czwartek 30.08

Muzeum Wojska Polskiego i zwiedzanie wojskowych pojazdów ze sprawdzeniem jak to jest siedzieć w takim miejscu.

Piątek 31.08

A na koniec dzieciaki poczują się jeszcze bardziej dopieszczone na wycieczce do Jachranki do Strefy Kidoos, gdzie dorośli nie mają wstępu, bo to tylko ich świat.

 

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”