Wydarzenia w klubie

12 czerwca 2017
Data wydarzenia: 26 czerwca 2017, godzina 09:00
Półkolonie tydzień pierwszy 26 – 30.06

Tydzień 26.06-30.06

Poniedziałek – Wybierzemy się na dinozaurowy plac zabaw, zjedziemy z ogona diplodoka, wejdziemy do paszczy T-rexa oraz odkopiemy skamieliny. Jak będzie gorąco to może się zmoczymy w okolicznych fontannach. W klubie każdy będzie próbował stworzyć własnego dinozaura z rolek od papieru toaletowego i nie tylko – wyobraźnia będzie naszym ograniczeniem.

Wtorek – Wybierzemy się do Fabryki Lizaków. To będzie słodki dzień – stworzymy własne cukierki oraz słodycze otrzymując certyfikat cukiernika a w klubie także poeksperymentujemy z babeczkami, donutami i goframi na słodko, i na słono oraz porozmawiamy o cukrze w naszej diecie. - http://www.fabrykalizakow.pl/

Środa – To będzie filmowy dzień, wybierzemy się na Filmową ruletkę organizowaną przez DK „Włochy” z filmami dla dzieci, pełnymi zaskoczenia. Zainspirowani filmami i ich techniką stworzymy w klubie komiks – będziemy tworzyć własnego superbohatera i wymyślać jego przygody. Superbohaterem mogą być ludzie lub zwierzęta o supermocach. Pomożemy przełożyć dzieciom pomysły na papier.

Czwartek – Całodniowa wycieczka do Safarii Borysew – http://zoosafari.com.pl/pl/ 26 HEKTARÓW – 600 ZWIERZĄT – 90 GATUNKÓW, z n owości pelikany baba, zwane również pelikanami różowymi. Nowo narodzone Tamarynki złotorękie. Czworaczki białych tygrysów bengalskich. Zapraszamy Was na wyjątkowe atrakcje! W naszym Ogrodzie Zoologicznym będziecie uczestniczyć w pokazowych karmieniach dzikich zwierząt w tym Surykatek, Tapira, Tygrysów, Lemurów,  młodych lwów. Zobaczycie jak opiekunowie dbają o dobrą kondycję swoich podopiecznych oraz jak zwierzęta reagują na ich inicjatywę.   ZBIÓRKA 8:45 PUNKTUALNIE. Dzieci tego dnia otrzymają suchy prowiant i wodę. Proszę wyposażyć dzieci w większe drugie śniadanie i ewentualnie drobne na zakup pamiątek.

Piątek – Warsztat „Schronienie” w ramach programu „Zachęta na lato”. Na warsztatach zastanowimy się nad tym, co dla nas oznacza bezpieczne miejsce. Zwierzęta kryją się w norkach, dziuplach albo budkach. Człowiek, żeby się schronić, buduje dom,  a czasem rozbija namiot lub konstruuje szałas. Dzieci lubią budować kryjówki z koców i poduszek i chować się w nich przed całym światem. Przestrzeń bywa różnorodna i często wpływa na to, jak się czujemy. Jarosław Kozakiewicz stworzył prace pokazujące nam przestrzeń z zupełnie nowej strony. Co powiedzielibyście o architekturze, w której nie wiemy, co jest podłogą, a co sufitem? Chodzenie po takim budynku mogłoby być naprawdę zabawne! Na wystawie zobaczycie wiele dziwnych i zaskakujących rzeźb-makiet. Zaś na warsztatach zastanowimy się nad tym, co dla nas oznacza bezpieczne miejsce. Będziemy też robić modele wymarzonych kryjówek.

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”