PROGRAMOWANIE KOMPUTEROWE

Zajęcia komputerowe w formie zabawy. Programowanie od prostego w ramach gry w Minecraft po pisanie programów i własnych gier w Pythonie.

BARDZO MŁODY HAKER

Edukacja przez zabawę z Minecraftem. Zajęcia, podczas których uczymy przez zabawę, inspirują do mądrzejszych i bardziej kreatywnych Minecraftowych gier. Stawiamy na pracę zespołową oraz na świetną zabawę… Młodzi Hakerzy zaczną od poznawania i wykonywania zadań w internetowym wielkim mieście Green Field. Będą zajęcia o innych prawdziwych miastach i praca na  odtworzeniu znanych budowli w Minecraft. Prócz pracy, będzie też zabawa w rozwiązywanie problemów w baśniowych światach, krainach z przeszłości jak i przyszłości w tym wiele zadań wymagających współpracy Hakerów. W czasie zabawy Hakerzy poznają zasady poruszania się po świecie Minecraft, współrzędnych i skali, dowiedzą się jak działają elektrownie i wodociągi projektując własne, dowiedzą na czym polega ustalanie zasad współpracy i tolerancji czyli demokracji, oraz wiele, wiele innych zagadnień. Będą przestawione odmiany: BuildCraft, ShipCraft, GalacticCraft. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Prowadzący: Michał Chrapiński. Grupa wiekowa: 6-8 lat.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 13:30 oraz o 15:00 (90 min.).

Zapisz się na zajęcia
MŁODY HAKER

Gram i koduję, czyli wstęp do programowania z Minecraftem. Przedstawimy modyfikację gry, dzięki której Młodzi Hakerzy postawią pierwsze kroki w kodowaniu jak również doświadczą mnóstwo fantastycznej zabawy i wrażeń! Warsztat łączy elementy zabawy w różnych światach Minecraft ze wstępem do programowania. Gracze zaczną od budowania domów, doprowadzania mediów, zasad działania świata realnego przełożonego na krainy realne czy starożytne, jak i te baśniowe a nawet kosmiczne. Z czasem będą pisać w specjalnej modyfikacji Minecrafta krótkie programy w języku LUA, które również na bieżąco będzie można testować, także w środowisku gry. Wszystkie komendy języka LUA przydadzą się w przyszłości każdemu programiście, administratorowi sieci czy informatykowi. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką oraz licencje. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Zapraszamy Hakerów dobrze posługujących się klawiaturą. Prowadzący: Michał Chrapiński. Zajęcia dla klas 4-8. 90 min.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 18:00 (90 min.).

Zapisz się na zajęcia
STARSZY HAKER

Po 3 latach zabawy z Minecraft pora przejść na wyższy poziom. Uczestnicy tworzą programy w PYTHONie, poznają programy do tworzenia własnych gier, strony do tworzenia quizów czy własnych gier, arkusze kalkulacyjne, wyjdą z zabawy do poważniejszego projektowania. Wszystko przy nacisku na bezpieczeństwo w internecie. Połowa zajęć to ciężka praca, druga połowa do dopiero nieco zabawy.

Kontynuacja, dla dzieci 10+.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 16:30 (90 min.)

GRUPA ZAMKNIĘTA

Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”