ROBOTYKA

Zajęcia z robotyki uczą podstaw programowania i dają świetną zabawę przy tworzeniu robotów. Są to zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

ROBOTYKA LEGO WeDo 2.0 – kl. 0-3

ROBOTYKA MINDSTORM – kl. 4-8

ROBOTYKA LEGO WeDo 2.0 – kl. 0-3

Prawie każde dziecko uwielbia klocki Lego i się nimi fascynuje. Klocki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, zmieniają się tylko ulubieni bohaterowie i tematy serii. Warto wykorzystać tę fascynację do celów edukacyjnych i by poszerzyć umiejętności dzieci.  Najbardziej bowiem skuteczna edukacja to ta oparta na zabawie i zainteresowaniach dzieci. Takie właśnie są główne cele zajęć ROBOTYKA LEGO WeDo. Zajęcia umożliwiają wprowadzenie dzieci w świat robotyki i programowania na przystępnym dla nich poziomie, wykorzystując do tego tak lubiane przez dzieci klocki Lego. Podczas zajęć dzieci najpierw budują robota na podstawie komputerowej instrukcji, a następnie samodzielnie go programują. Uczestnicy zajęć pracują w parach, co uczy ich współpracy oraz pozwala na wspólne rozwiązywanie napotkanych problemów. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi dzieci – ćwiczą koncentrację, dokładność i cierpliwość, rozwijają motorykę małą, kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 15.30-17.00 (90 min.) i piątki w godz. 14.00-15.30 (90 min.)

inne godziny do ustalenia

Zapisz się na zajęcia
ROBOTYKA LEGO MINDSTORM – kl. 4-8

Twoje dziecko uwielbia klocki Lego, a przy tym fascynują go multimedialne narzędzia i możliwości jakie stwarzają? Zajęcia LEGO MINDSTORM to dla Ciebie idealna propozycja. Podczas każdego spotkania Twoje dziecko otrzyma kompletny zestaw klocków Lego i będzie mogło zbudować robota działającego z wykorzystaniem licznych czujników i napędów. Robota, którego będzie mogło zaprogramować zgodnie ze swoją wizją!

Celem zajęć jest twórcze rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży związanych z programowaniem oraz robotyką. Czego Twoje dziecko nauczy się na zajęciach ROBOTYKA MINDSTORM? Całej masy rzeczy, m.in.: budowy i programowania robotów, czytania instrukcji, korzystania z programu Lego Mindstorms EV3, stosowania algorytmów. Ponadto dzieci zapoznają się z pracą czujników: koloru, dotyku, podczerwieni, a także z pracą silników i kostki. Zajęcia rozwijają u dzieci zainteresowanie myślą techniczną, kształtują wyobraźnię przestrzenną, rozwijają pomysłowość, kreatywność i chęć twórczego działania, ćwiczą koncentrację, cierpliwość i dokładność.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 14.00-15.30 (90 min.) i piątki w godz. 15.30-17.00 (90 min.)

inne terminy do ustalenia

Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”