Małe Sensorki

Małe Sensorki – dwie grupy wspierające różne obszary zmysłów u małych Dzieci

Małe Sensorki to zajęcia stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach od 6 do ok 24 miesiąca życia, odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 10.00 – 10.45. W tym sezonie pierwsze zajęcia zaczynają się 5 i 7 października 2021 r.

Małe Sensorki – Harcujemy, brykamy, dotykamy (wtorki, 10.00 – 10.45) to zajęcia ogólnorozwojowe dające możliwość poznawania i doświadczania świata wieloma zmysłami. Podczas zajęć posługujemy się przedmiotami użytku dnia codziennego, które pełnią rolę edukacyjnych zabawek. Mali uczestnicy odkrywają świat za pomocą wszystkich zmysłów, rozwijają sprawność rączek i paluszków, sprawność ruchową, spostrzegawczość. Na zajęciach jest czas na gilgotanie, turlanie, masażyki i pogłębianie relacji z dzieckiem.  Dzieci poznają swoje ciało i świat chlapiąc , ugniatając, dotykając i smakując.

Małe Sensorki – Harcujemy, słuchamy i śpiewamy (czwartki, 10.00 – 10.45) to zajęcia łączące elementy sensoryki z elementami logopedii, na którą składa się szereg ćwiczeń muzyczno – ruchowych. Będziemy angażować zmysły małej motoryki i aparat mowy maluchów w celu wspierania rozwoju mowy. Zabawy sensoryczne wzbogacane będą o wyrażenia dżwiękonaśladowcze, wierszyki, piosenki, rymowanki, śpiewanie z pokazywaniem, ćwiczenia rozluźniające ciało, utrwalające prawidłową wymowę poszczególnych głosek, prawidłowy oddech.  

Zajęcia Małe Sensorki poprowadzi Pani Ania

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej,  animatorka warsztatów literackich. Pracowała w przedszkolu jako wychowawczyni. Od kilku lat prowadzi warsztaty literackie, starając się wspierać rozwój Dzieci poprzez stymulowanie talentów i umiejętności. U nas W Trakcie prowadzi zajęcia z Małej Edukacji. Ukończyła pedagogikę i filologię polską, a obecnie rozpoczęła studia logopedyczne i ukończyła szkolenia z integracji sensorycznej.

Mama dwójki dzieci, wieczna optymistka z mnóstwem pomysłów i nieograniczoną wyobraźnią. Kocha ruch na świeżym powietrzu, las, łąkę i wszystko co daje przyroda.

Przewiń na górę