Robotyka z Lego WeDo i Mindstorms – W Trakcie
W Trakcie

Robotyka z Lego WeDo i Mindstorms

Świat robotów wkracza w nasze życie szybkimi krokami, w domach mamy odkurzacze – roboty, a po ulicach już niedługo zaczną jeździć autonomiczne samochody. Dla wielu z nas to nowa, może nawet budząca obawę perspektywa, ale nie dla naszych Dzieci wychowanych z komputerami i smartphonami. 

Zajęcia z robotyki z Lego WeDo oraz Mindstorms są realizowane w formie zabawy z robotami – od projektu, przez budowę i testy działania robota. Dzięki wykorzystaniu klocków Lego podczas zajęć, Dzieci oprócz rozwijania zdolności programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne.  

Uczniów ze szkoły nr 109 przy ul. Przygodnej 2 w Wawrze odbieramy ze świetlicy i odprowadzamy po zajęciach.

Robotyka – Lego WeDo 2.0 – od 5 do 9 lat

Pracujemy w parach i uczymy się współpracy i komunikacji oraz wspólnie rozwiązujemy napotkane problemy. Na każdych zajęciach dzieci dostają zadanie wykonania modelu robota do zbudowania, którego wykorzystują wcześniej przygotowane instrukcje. Następnie uczymy się jak zaprogramować robota tak by wykonywał określone przez zadania. Zajęcia tworzą jeden wspólny program, za każdym razem powtarzamy najważniejsze elementy i opracowujemy kolejne zadania korzystając ze zdobytej wcześniej wiedzy.

Robotyka – Lego Mindstorms 3.0 – od 8 lat

LEGO Mindstorms umożliwia budowę i programowanie zaawansowanych technicznie robotów. Na zajęciach pracujemy z Dziećmi używając zestawów klocków Lego Education Mindstorms 3.0 . Wyróżnia go to, że zawiera zawiera dwa duże i jeden mniejszy serwomotor, możemy wykorzystywać różne czujniki np. koloru, dotyku czy ultradźwiękowy czujnik odległości, zestaw posiada także kostkę EV3 – specjalny mikrokontroler. Programujemy w graficznym środowisku (drag and drop) i dzięki czemu nie musimy wprowadzać ręcznie komend tekstowych.
Pracujemy w grupach 2 osobowych – każda para pracuje na jednym zestawie Lego Education Mindstorms 3.0 oraz jednym komputerze. 

Przewiń do góry