Mistrz pędzla, kreski i gliny – W Trakcie
W Trakcie

Mistrz pędzla, kreski i gliny

Zajęcia dla Dzieci i Dorosłych, którzy lubią i chcą tworzyć, dla których sztuka jest ważna w życiu, są wrażliwi i odnaleźli w sobie talent plastyczny.

Zajęcia prowadzi Ula Iwińska – animatorka sztuki, doświadczona prowadząca zajęcia plastyczne dla Dzieci i Dorosłych.

Uczniów ze szkoły nr 109 przy ul. Przygodnej 2 w Wawrze odbieramy ze świetlicy i odprowadzamy po zajęciach.

Sztuka dla Dzieci w wieku od 6 do 9 lat

Będziemy uczyć się rysować, malować, wycinać, wydzierać, przyklejać, kręcić, nawlekać, wiązać, lepić… czyli wszystkich czynności, które są niezbędne by tworzyć. Uwrażliwimy się na sztukę obserwując, analizując i próbując odwzorować różne formy plastyczne (często również w glinie). 

Ceramika dla Dzieci w wieku od 6 do 9 lat

Zajęcia dla każdego Dziecka, które lubi prace manualne, chce rozwijać myślenie przestrzenne i wyobraźnię. Lepienie z gliny to wspaniałe ćwiczenia, które wpływają na całościowy rozwój Dziecka. Łączy zabawę i pracę – w skupieniu oraz cierpliwości, a jednocześnie rozwija ekspresję plastyczną. Prace będą wykonywane w glinie, następnie suszone, malowane farbami do ceramiki, wypalane i szkliwione.

Akademia Rysunku i Malarstwa dla Dzieci w wieku od 10 do 14 lat

Wielcy mistrzowie zaczynali od podstaw. Każdy jednakowo, więc może nim zostać  również Twoje Dziecko! Na zajęciach uczymy się kompozycji, perspektywy, wielkości, odległości, waloru i koloru. Rysujemy i malujemy odkrywając przy tym swoje zdolności. Próbujemy sił w różnych technikach: ołówek, węgiel, tusz, kredki, farby akrylowe, czy akwarele.

Sztuka dla Seniorów

Zajmujemy się malarstwem sztalugowym oraz ceramiką artystyczną (cykliczność dostosowywana do potrzeb grupy). Zapraszamy wszystkich z Państwa, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sztuką bez względu na doświadczenie i stopień zaawansowanie oraz interesują się sztuką tradycyjną, ale są też otwarci eksperymenty w sztuce. Naszym głównym medium będą farby olejne i akrylowe. Prace będą kolorowe i żywe, ale często będziemy pracować w oparciu o zasadę „mniej, znaczy więcej” ucząc się dopasowywać kolory i kształty. 

Przewiń do góry