Szachy dla Dzieci i Młodzieży – W Trakcie
W Trakcie

Szachy dla Dzieci i Młodzieży

Szachy wspomagają rozwój intelektualny Dzieci, uczą podejmowania decyzji, wyprzedzania ruchów drugiego zawodnika oraz wymagają skupienia i koncentracji. Szachy dla Dzieci prowadzimy w formie zabawy, konkursów, dzięki którym Dzieci uczą się logicznego myślenia i samodzielnego rozgrywania partii szachowych. W Szachach dla Młodzieży jest więcej elementów kombinacyjnych i strategicznych, uczymy się jak przewidywać kolejne ruchy drugiego zawodnika, aby wygrać partię szachową. 

Zajęcia prowadzi Piotr Szymański – uczestnik krajowych i zagranicznych turniejów szachowych, instruktor szachowy posiadający certyfikat instruktora, pracujący w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, posiadacz tytułu szachowego Candidate Master i miejsce w międzynarodowym rankingu Elo.

Uczniów ze szkoły nr 109 przy ul. Przygodnej 2 w Wawrze odbieramy ze świetlicy i odprowadzamy po zajęciach.

Szachy dla Dzieci i Młodzieży

Proponujemy dwie grupy szachowe – Dzieci od 6 do 9 lat oraz Młodzież od 11 do 14 lat.

Szachy dla Dzieci – od 6 do 9 lat

Zajęcia skierowane dla Dzieci z klas 0-3. Odbywają się raz w tygodniu (wtorek g. 14.00 – 14.45 lub czwartek g. 15.15 – 16.00) i trwają 45 minut.

Szachy dla Młodzieży – od 11 do 14 lat

Zajęcia skierowane dla Młodzieży z klas 5-8. Odbywają się raz w tygodniu (czwartek g. 17.00 – 18.00) i trwają 60 minut. W jesienno-zimowym semestrze nie będą się odbywać.

Dzieci i Młodzież uczą się samodzielnie rozgrywać partię szachową, a następnie przechodzą do zdobywania trudniejszych umiejętności (kombinacje, planowanie, realizacja przewagi). Metody stosowane na zajęciach to zabawy, konkursy, samodzielne i grupowe rozwiązywanie zadań, samodzielne rozgrywanie partii.

Zajęcia szachowe uczą również logicznego myślenia, rozwijają pamięć i wyobraźnię, a także pomagają w nauce w innych dziedzinach.

Przewiń do góry