Szachy dla Dzieci i Młodzieży - W Trakcie
W Trakcie

Szachy dla Dzieci i Młodzieży

Szachy wspomagają rozwój intelektualny Dzieci, uczą podejmowania decyzji, wyprzedzania ruchów drugiego zawodnika oraz wymagają skupienia i koncentracji. Szachy dla Dzieci prowadzimy w formie zabawy, konkursów, dzięki którym Dzieci uczą się logicznego myślenia i samodzielnego rozgrywania partii szachowych. W Szachach dla Młodzieży jest więcej elementów kombinacyjnych i strategicznych, uczymy się jak przewidywać kolejne ruchy drugiego zawodnika, aby wygrać partię szachową. 

Zajęcia prowadzi Piotr Szymański – uczestnik krajowych i zagranicznych turniejów szachowych, instruktor szachowy posiadający certyfikat instruktora, pracujący w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, posiadacz tytułu szachowego Candidate Master i miejsce w międzynarodowym rankingu Elo.

Uczniów ze szkoły nr 109 przy ul. Przygodnej 2 w Wawrze odbieramy ze świetlicy i odprowadzamy po zajęciach.

Szachy dla Dzieci – od 6 do 9 lat – poziom średniozaawansowany

Zajęcia dla Dzieci z klas 0-3 odbywają się raz w tygodniu (czwartek g. 15.15 – 16.00) i trwają 45 minut.

Dzieci uczą się samodzielnie rozgrywać partię szachową, a następnie przechodzą do zdobywania trudniejszych umiejętności (kombinacje, planowanie, realizacja przewagi). Metody stosowane na zajęciach to zabawy, konkursy, samodzielne i grupowe rozwiązywanie zadań, samodzielne rozgrywanie partii.

Zajęcia szachowe uczą również logicznego myślenia, rozwijają pamięć i wyobraźnię, a także pomagają w nauce w innych dziedzinach

Przewiń do góry