Taniec dla Dzieci - W Trakcie
W Trakcie

Taniec dla Dzieci

Taniec dla Dzieci 

Zajęcia Taniec dla Dzieci łączą dwa style taneczne – modern, czyli taniec współczesny i jazz, w pierwszym semestrze więcej energii poświęcimy na modern a w drugim na jazz, a każdy semestr zakończymy własną choreografią, którą Dziecko będzie w stanie zatańczyć.

W modern nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystuje ciężar ciała, grawitację, oddech, swingi a pokazywane choreografie są pełne emocji i poruszające.

Jazz sięga do źródeł afrykańskich, zawiera elementy z różnych stylów tanecznych oraz akrobatyki, co daje ogromną dowolność, od uczestników wymaga umiejętności „izolacji” części ciała oraz dobrego rozciągnięcia i siły a poprzez swój naturalny rytm może uwalniać mnóstwo emocji i dostarczać pięknych doznań.

Balet z elementami tańca dla Przedszkolaków

Balet dla Przedszkolaków kształtuje sylwetkę, uczy prawidłowej postawy, subtelnego poruszania się i elegancji. Przy tym wzmacniamy całe ciało i przygotowujemy się do innych stylów tańca. Na zajęciach łączymy balet z elementami tańca oraz zabawami, aby z jednej strony uczyć, pracować nad techniką a z drugiej zapewnić spontaniczną, energetyczną atmosferę, bo naszym celem jest zachęcić Dzieci do tanecznego rozwoju. Zajęcia wprowadzają w magiczny świat baletu i tańca. Pozwolą opanować podstawowe pozycje i kroki. Obejmują ćwiczenia, rozciąganie, naukę wykonywania póz, obrotów i skoków.

Zajęcia Taniec dla Dzieci i Przedszkolaków prowadzi Pani Ania

Anna Mishchenko – tancerka, choreograf, trener i nauczyciel tańca, od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem MiniAkro. Absolwentka szkoły baletowej w Odessie oraz Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. K. D. Ushyńskiego na kierunku sztuka i choreografia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na kierunku taniec, specjalizacja choreografia i teoria tańca. Doświadczenie sceniczne zdobywała w Narodowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu w Odessie. Ulubione style taneczne to balet, modern i contemporary.

Przewiń do góry