Tajemnice emocji

Świat pędzi do przodu coraz szybciej a my i nasze Dzieci coraz częściej skupiamy się na zadaniach, celach i zdarza się, że zapominamy jak ważna jest inteligencja emocjonalna, jak pomóc Dziecku w zrozumieniu swoich emocji, jak sobie z nimi radzić, jak pracować ze złością i jak właściwie odbierać otoczenie.  

Dzięki wykorzystaniu m.in. termometrów emocji, elementów myślenia wizualnego i niecodziennym pomocom edukacyjnym np. butelkom emocji, zajęcia Tajemnice i sekrety emocji są realizowane w formie interaktywnych warsztatów i wspólnych zadań dla Dzieci.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Aksamit-Oknińska, psycholog dziecięcy z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z Dziećmi.

Uczniów ze szkoły nr 109 przy ul. Przygodnej 2 w Wawrze odbieramy ze świetlicy i odprowadzamy po zajęciach.

Tajemnice emocji – dla Dzieci od 6 do 7 lat

W kameralnej grupie (max. 6 osób) wyruszymy w podróż do tajemniczego świata emocji. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

  • czy złość jest zła?
  • czy warto czasem się bać?
  • czy pozbywać się smutku?
  • czy śmiech jest zawsze dobry?
  • czy emocje są dobre czy złe?
  • co zrobić, by świat emocji był naszym sprzymierzeńcem?

Odkryjemy odpowiedzi na te i inne pytania! Ruszymy w podróż do świata emocji, który nam Dorosłym często wydaje się nieodgadniony i obcy. Dzieci nauczą się mówić o emocjach, rozpoznawać je u siebie i u innych. Nauczą się rozpoznawać sygnały, które wywołują emocje. Poznają sekrety, jak nimi zarządzać.

emocje

Moja wewnętrzna MOC – dla Dzieci od 8 do 10 lat

Ostatnie dwa lata pokazały, że są w życiu sprawy, na które nie mamy wpływu. Rzeczywistość pandemiczna zaskakiwała nas, straszyła, to znów budziła nadzieję. Doświadczyliśmy zmian, na które często nie byliśmy przygotowani. Przeżywaliśmy lęk, samotność, rozczarowanie, wściekłość. Jednym słowem – emocjonalny „rollercoaster”.

Czas odbudować wewnętrzną MOC!

Zapraszamy Dzieci na warsztaty, które dają moc. Przyjrzymy się emocjom, damy sobie do nich prawo. Sprawdzimy nasze wewnętrzne akumulatory, przysłuchamy się myślom, które brzmią w naszej głowie. Odkryjemy, że możemy zmieniać nasze myśli a one zmienią nasze samopoczucie. Poznamy słowa, które mają moc. Nauczymy się regulować emocje… oddechem i być dla siebie samych serdecznymi.

Przewiń na górę