Wydarzenia w klubie

18 lutego 2018
Data wydarzenia: 24 lutego 2018, godzina 12:00
DZIEŃ OTWARTY – POZNAJ NASZYCH INSTRUKTORÓW

Już sobotę 24 lutego o godzinie 12.00! 
Zapraszamy dzieci szkolne, młodzież z gimnazjów i liceów oraz ich rodziców. To unikalna szansa, aby zobaczyć, co na wiosnę przygotował dla Was Klub W Trakcie. Mamy nową ofertę i nowych instruktorów.

Jeżeli:
- Chcesz więcej się ruszać, poprawić kondycję i koordynację ruchową
- Masz dość nudy
- Chcesz poznać grupę młodych ludzi, z pasją zajmujących się tym, co ich kręci
- Potrzebujesz więcej energii i pewności siebie na wiosnę
- Chcesz trenować pod okiem najlepszych fachowców
- A może zastanawiasz się nad karierą na estradzie?

… koniecznie przyjdź na nasz dzień otwarty i zajęcia pokazowe w sobotę 24 lutego o godzinie 12.00. Klub W Trakcie – ul. Trakt Lubelski 204

Tworzymy m.in. grupy:

1. Estradowego tańca nowoczesnego WTR, którą prowadzący – Igor Kryszyłowicz - znany tancerz, choreograf i juror „Gwiazdy tańczą na lodzie” chce przygotować do turniejów i konkursów.

2. Breakdance, którą trenować będzie bboy Marek „Markotny” Konopka, uczestnik „You can dance”.

3. Kickboxing – prowadzony przez Joannę Różańską, sześciokrotną Mistrzynię Polski.

4. Capoeira – z Pawłem Galińskim, podróżnikiem i mistrzem.

Zapraszamy. Więcej informacji także pod numerem telefonu: 505 84 74 24

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

1. GRUPA ESTRADOWA TAŃCA NOWOCZESNEGO WTR
- zajęcia dla dzieci szkolnych i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

poniedziałki 19:30
czwartki 18.30

Tworzymy nową formację taneczną i choreograficzną dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy młodszych od 10 roku życia, a także nastolatki, na taneczne warsztaty, prowadzone przez znanego tancerza, choreografa i baletmistrza IGORA KRYSZYŁOWICZA. Igor od 20 lat aktywnie działa na scenie, występując w m.in. Trójmieście, Warszawie, Wiedniu, w telewizji polskiej i austriackiej. Jest nauczycielem akademickim tańca, opracowuje układy dla par sportowych oraz trenuje zespoły, które zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach. Był jurorem w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

To energetyczne zajęcia, które rozwijają koordynację i pamięć ruchową. Wyzwalają w uczestnikach pokłady energii i pewność siebie.

Celem zajęć będzie stworzenie grupy występującej w przyszłości w konkursach, na koncertach i pokazach. Dla chętnych dzieciaków jest to możliwość nie tylko zdobycia umiejętności pod okiem fachowca, ale również wstęp do profesjonalnej kariery.

2. BREAKDANCE Z MARKIEM „MARKOTNYM” KONOPKĄ
- dla dzieci szkolnych i młodzieży gimnazjalnej

środy i czwartki 14:00 – 15:00 (grupa od 7 lat)
środy 18:30 – 19:30 (grupa od 11 lat)

Zapraszamy na warsztaty z breakdance do mistrza tej dziedziny, profesjonalnego tancerza Marka „Markotnego” Konopki, na co dzień znanego z teatru, filmów i telewizji.

Breakdance, nazywany też bboyingiem to efektowny taniec z dużą ilością dynamicznych elementów siłowo-sprawnościowych. Trenowanie rozwija wszystkie grupy mięśni i znacznie wpływa na poprawę kondycji, siły i gibkości. Tworzymy grupę mieszaną – zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od 7 lat.

Breakdance jest jednym z podstawowych elementów kultury hip-hopu. To efektowny taniec z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych w „parterze”, czyli rękami i nogami, a nawet z całym ciałem na ziemi. Na początek tancerze poznawać będą i ćwiczyć pięć podstawowych elementów: toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Taniec ten rozwija wszystkie grupy mięśni i znacznie wpływa na poprawę kondycji, siły i gibkości. Breakdance, choć przez chłopców zdominowany, jest także świetnym tańcem dla dziewcząt!

Tworzymy grupę mieszaną wiekiem i płcią. Minimalny wiek to 7 lat.
Przy dużym zainteresowaniu oraz różnicach w umiejętnościach będzie stworzona dodatkowa grupa.

Marek „Markotny” Konopka - członek ekipy Skill Fanatikz/ Who If Not You i ambasador marki ASICS. Przygodę z tańcem zaczął w 2003 roku w Łomży. Początki były trudne z powodu braku wiedzy na temat breakdance’a. Skupiał się wtedy wyłącznie na power moves i trikach. Gdy przeprowadził się do Warszawy, związał się z członkami grupy Skill Fanatikz, nauka zaczęła się tak naprawdę na nowo. Styl tańca to bboyinge, oraz akrobatyka. Wieloletnie doświadczenie i specjalizacja w efektownych ewolucjach sprawiła, że bboy Markotny jest częstym gościem w różnych programach tv, reklamach, teatrze i różnego rodzaju eventach: „You Can Dance”, „Mam Talent”, Warszawska Opera Kameralna, Oshee, Coca-Cola, Samsung, Caterpillar i wiele innych.
Na co dzień zajmuje się prowadzeniem zajęć w szkołach tańca. Dodatkowo nadal się kształcąc i poszerzając swoje umiejętności, promuje kulturę hip hop. Bierze czynny udział w zawodach i sam je organizuje. Ciągle poszukuje drogi do jak najlepszego oddania siebie w tańcu, kierując się muzyką.

3. KICKBOXING Z JOANNĄ RÓŻAŃSKĄ
- zajęcia dla dzieci szkolnych

wtorki 15:00
czwartki 15:40

Seria zajęć, w czasie których dzieci i młodzież rozwijają wszystkie cechy psychomotoryczne, tj.: szybkość, zwinność, gibkość, siłę, wytrzymałość, skoczność, równowagę, koordynację, refleks oraz odwagę, zdecydowanie, pewność siebie, wytrwałość, wzmacniają całe ciało a przede wszystkim – świetnie i bezpiecznie się bawią. Joanna Różańska będzie uczyć podstawowych technik kickboxingu oraz ich zastosowania w walce.  Z czasem, w grupach zaawansowanych, do ćwiczeń ogólnorozwojowych i technicznych dochodzą walki i sparingi. Stopniowo zwiększa się obciążenia i ukierunkowuje trening na samoobronę i rekreację, lub walkę sportową i przygotowanie do zawodów. Treningi uzupełniane są o elementy boksu, muay thai, karate, taekwondo oraz walki w parterze.

Joanna Różańska – sześciokrotna Mistrzyni Polski kickboxingu w formule Light Contact oraz Oriental Rules, Mistrzyni Akademicka w formule Kick Light, absolwentka Wychowania Fizycznego w Radomiu oraz inżynier mechaniki. Nauczycielka gimnastyki w przedszkolu, specjalistka aktywności fizycznej programu Medicover PoZdro! Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi cierpiącymi na nadwagę lub otyłość. Wnosząc pasję i radość z uprawiania sportu, wspomaga uczestników programu do ciężkiej pracy i zwiększania świadomości o potrzebie uprawiania aktywności fizycznej. Joanna od dziecka ma kontakt ze sportem – imała się wszelkich dyscyplin: koszykówki, siatkówki, lekkiej atletyki, rowerów MTB (ich fanką pozostaje do dzisiaj), poprzez łyżwy, rolki, wspinaczkę, na kickboxingu kończąc. Nie ma dla niej sportu nie do uprawiania. Po czasie odnalazła swoje miejsce w ringu i na macie. Uwielbiana przez swoich wychowanków w przedszkolu, od najmłodszych lat daje doskonały przykład na to, że ze sportem przez całe życie można być za pan brat.

4. CAPOEIRA
- zajęcia dla dzieci szkolnych oraz młodzieży gimnazjalnej

poniedziałki 15:15
czwartki 16:45

Zajęcia ruchowo-rytmiczne bazujące na afro-brazylijskiej sztuce Capoeira Angola – brazylijskiej sztuki tańca wywodzącego się z walki. Istotą capoeira są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Walka jest oczywiście pozorowana.

Podstawą treningów capoeiry dla dzieci są ćwiczenia, przekazywane w formie zabawy. Wzmacniają umiejętności motoryczne dziecka. Ich cel to poprawienie kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie równowagi, elastyczności, refleksu i odczuwania własnego ciała w przestrzeni.

Uzupełnienie każdej lekcji stanowi praca z rytmem i śpiewem. Dzieci uczą się grać na tradycyjnych instrumentach używanych w capoeirze, a także śpiewać brazylijskie piosenki. Każdy trening prowadzony jest z towarzyszeniem tradycyjnej muzyki brazylijskiej.

Oprócz umiejętności ruchowych i muzycznych dzieci zyskują pewność siebie i poczucie własnej wartości, oparte na współpracy. Rozwój i postępy możliwe są tylko poprzez współdziałanie i dialog z grupą oraz pojedynczymi osobami, nie ma tu miejsca na rywalizację. Treningi capoeiry uczą szacunku dla przestrzeni osobistej drugiej osoby i wzmacniają poczucie własnej wartości.

Paweł Galiński – W 2011 r. trafił na trening capoeiry w Warszawie, co znacznie wpłynęło na jego życie. Odkrył nowy świat dla siebie, najpierw trenując samemu, a potem prowadząc zajęcia capoeiry z dziećmi. Szybko zaczęło mu brakować inspiracji w Polsce, co przyczyniło się do jego trzymiesięcznego wyjazdu do Brazylii w 2014 r. Ćwiczył tam u swojego mistrza Boca do Rio w Salvador da Bahia. Pobyt w Brazylii umocnił jego więź z capoeirą i chęć pracy z dziećmi. Rozpoczął studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Po studiach odbył kolejną trzymiesięczną podróż do Brazylii. Wówczas poszukiwał capoeirowych inspiracji w Rio de Janeiro, Kurytybie, na plażach Bahia i ponownie w Salvadorze. W Buzios pod Rio de Janeiro odbył intensywny kurs edukacji poprzez capoeirę. Trenuje wiele grup w Warszawie i okolicach.

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”