Matematyka z pomysłem – Sezon – 2023/2024

W sezonie 2023/2024 roku W Trakcie – Klubie Pełnym Zajęć w poniedziałki i piątki proponujemy zajęcia matematyczne dla dzieci “Matematyka z pomysłem”

Start zajęć: 4. marca 2024 rok

Zajęcia te to nauka matematyki przez zabawę z wykorzystaniem takich programów, jak „Matematyka 6 klocków”, Dziecięca Matematyka, kodowanie na dywanie, gry i zabawy Dąbrowskiego, karty Grabowskiego. Podczas zajęć wykorzystywane są różnego rodzaju klocki i gry dydaktyczne. Na zajęciach przede wszystkim dobrze się bawimy, a przy okazji dzieci uczą się podstaw kodowania, logicznego myślenia, matematycznych pojęć i szybkiego liczenia. Każde zajęcia prowadzone są w sposób dynamiczny, dostosowany do tempa pracy grupy. Wiele gier i zabaw odbywa się w małych grupach, co sprzyja budowaniu relacji społecznych. Do prowadzenia zajęć wykorzystywane są różnorodne metody, tak, aby każdy uczestnik

mógł znaleźć formę nauki i zabawy, która go interesuje. Ponieważ mózg uczy się przez ruch korzystamy również z programu ruch + muzyka = matematyka.

Główne cele zajęć:

– Wspieranie rozwoju myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego;

– Kształtowanie umiejętności matematycznych (dokonywanie operacji matematycznych, wspieranie rozwoju myślenia operacyjnego);

– Kształtowanie pojęcia liczby;

– Rozwój pojęć matematycznych, klasyfikacji, orientacji w schemacie ciała, przestrzeni, na kartce papieru;

– Usprawnianie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej;

– Rozwój motoryki małej i dużej.

Nauka matematyki przebiegać będzie pod czujnym okiem Katarzyny Podgórskiej, pedagoga kreatywności i terapeuty pedagogicznego. Katarzyna ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej i obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jej zawodowe zainteresowania skupiają się na dzieciach zdolnych oraz tych z trudnościami w nauce matematyki. Katarzyna kieruje się zasadą nauki przez zabawę, angażując uczestników w kreatywne zabawy. Jej obszarem zainteresowań jest także sensoryka, którą chętnie włącza w elementy wszystkich zajęć.

Katarzyna ukończyła szkolenia z Dziecięcej Matematyki oraz Matematyki Multisensorycznej. Jest także Trenerką 1 stopnia Sensoplastyki oraz Treningu Kreatywnego Wczesnego Rozwoju i Smyko-multisensoryki. Prywatnie Katarzyna to żona i mama, która z pasją fotografuje i lubi spędzać czas na rowerze. Z jej zaangażowaniem oraz wiedzą każde spotkanie staje się nie tylko edukacyjną podróżą, ale również radosnym doświadczeniem.

Plan zajęć:

Piątki:

  • 15:15 – 16:00 dzieci młodsze (6-7 lat)
  • 16:15 – 17:00 dzieci starsze (8-9 lat) 

CENNIK

Wejścia jednorazowe
Stawka za zajęcia – 65,00 zł

Brak umowy

Płatność za każde wejście gotówką na miejscu

Brak gwarancji miejsca w grupie

Płatność ratalna (4 raty)
Stawka za zajęcia – 61,75 zł

Umowa do końca roku gwarantująca udział w zajęciach

Płatność ratalna – 185,00 zł (zajęcia raz w tygodniu)

Gwarancja miejsca w grupie

Wypowiedzenie 1 miesiąc

Zapraszamy do zapisów:

e-mail: recepcja@klubwtrakcie.pl

tel.: +48 505 847 424

Przewiń na górę