MatSensorki – Sezon – 2023/2024 - W Trakcie

MatSensorki – Sezon – 2023/2024

W sezonie 2023/2024 roku W Trakcie – Klubie Pełnym Zajęć proponujemy zajęcia MatSensorki dla dzieci w wieku 2-3 lata z opiekunami w poniedziałki i piątki w godzinach 09.30 – 10.15

Start zajęć: 4. marca 2024 rok

Matematyka multisensoryczna to nauka matematyki poprzez wykorzystanie elementów integracji sensorycznej, Dziecięcej Matematyki, kodowania na dywanie oraz gier i zabaw. Podczas zajęć przeprowadzane są takie aktywności, jak dodawanie przez dotykanie, liczenie przez tańczenie, rytmy w zabawie muzycznej i klasyfikacja na ścieżce sensorycznej, orientacja przestrzenna przez granie i integracja wiadomości. Dotyk, wzrok, słuch, węch, mowa i ruch będą nam towarzyszyły i naukę prowadziły. Podczas spotkań zaprezentujemy dużo ćwiczeń i zabaw, które można powtarzać w domu. Do zajęć będziemy wykorzystywać proste, łatwo dostępne materiały, tak, aby pokazać, jak rozwijać kompetencje matematyczne przy okazji domowego życia.

Każde zajęcia mają podobny „schemat” według narzędzi Matsensorków (integracja grupy, przywitanie, wprowadzenie atmosfery bezpieczeństwa emocjonalnego, zabawa na orientację w schemacie ciała/w przestrzeni/w kierunkach, zabawa na liczenie, dokonywanie operacji matematycznych, rytmy, klasyfikacje, porównywanie cech, myślenie przyczynowo-skutkowe, intuicje geometryczne, rozwiązywanie zadań, tworzenie gier), program też jest na bieżąco dostosowywany do grupy.

Główne cele zajęć:

– Kształtowanie orientacji w przestrzeni – pod, nad, obok, w, na;

– Rozwój umiejętności klasyfikacji (klasyfikacji pod względem koloru, kształtu, grubości, faktury, ciężaru, wielkości);

– Rozwijanie pojęć matematycznych takich jak np: duży, mały, średni, najmniejszy, największy, następny, pusty, pełny, pasujący, niepasujący, wysoki, niski, ciepły, zimny, gorący;

– Usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej;

– Rozwój motoryki małej;

– Kształtowanie świadomości własnego ciała i orientacji w ciele i przestrzeni;

– Wspieranie rozwoju logicznego myślenia.

Nauka matematyki będzie przebiegać pod czujnym okiem Katarzyny Podgórskiej, pedagoga kreatywności i terapeuty pedagogicznego. Katarzyna ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej i obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jej zawodowe zainteresowania skupiają się na dzieciach zdolnych oraz tych z trudnościami w nauce matematyki. Katarzyna kieruje się zasadą nauki przez zabawę, angażując uczestników w kreatywne i multisensoryczne metody.

Jej obszarem zainteresowań jest także sensoryka, którą chętnie włącza w elementy wszystkich zajęć. Ukończyła szkolenia z Dziecięcej Matematyki oraz Matematyki Multisensorycznej. Jest także Trenerką 1 stopnia Sensoplastyki oraz Treningu Kreatywnego Wczesnego Rozwoju i Smyko-multisensoryki. Prywatnie Katarzyna to żona i mama, która z pasją fotografuje i lubi spędzać czas na rowerze. Z jej zaangażowaniem oraz wiedzą każde spotkanie staje się nie tylko edukacyjną podróżą, ale również radosnym doświadczeniem.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałki i piątki w godzinach 09:30 – 10:15.

CENNIK

Wejścia jednorazowe
Stawka za zajęcia – 65,00 zł

Brak umowy

Płatność za każde wejście gotówką na miejscu

Brak gwarancji miejsca w grupie

Płatność ratalna (4 raty)
Stawka za zajęcia – 61,75 zł

Umowa do końca roku gwarantująca udział w zajęciach

Płatność ratalna – 232,00 zł (zajęcia raz w tygodniu), 450,00 (zajęcia dwa razy w tygodniu)

Gwarancja miejsca w grupie

Wypowiedzenie 1 miesiąc

Zapraszamy do zapisów:

e-mail: recepcja@klubwtrakcie.pl

tel.: 505 847 424

Przewiń do góry