Zajęcia klubu W Trakcie

Dzieci mają głowy pełne pomysłów i niczym nieograniczoną wyobraźnię, dlatego klub W Trakcie ma tak szeroką ofertę różnorodnych zajęć, warsztatów i urodzin. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. U NAS DZIECI SIĘ NIE NUDZĄ! A i dorośli znajdą coś dla siebie, w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. Zapraszamy, bądźcie z nami, bądźcie W Trakcie:)

Zachęcamy do pobrania planu zajęć oraz cennika klubu “W Trakcie”

DZIECI NAJMŁODSZE 1-3 lat

Oferujemy różnorodne zajęcia dla dzieci najmłodszych od pełzających po przedszkolaków mające na celu rozwój ich pierwszych talentów i umiejętności, pobudzania wyobraźni poprzez ukierunkowanie wrodzonej ciekawości, aktywizowania i integrowania.  Szkraby, maluchy i przedszkolaki mają do wyboru grupy, dzięki którym będą mogły zdecydować, jakie jest ich hobby i rozwinąć swoje talenty. Dla nich stworzyliśmy grupy:

balet

ceramika czyli zabawy w glinie

zespół tańca nowoczesnego

judo

angielski w formie zabawy

laboratorium eksperymentów

umuzykalnienie metodą Gordona

przygotowanie przedszkolne

sensoplastyka

ruch rozwijający.  

opis zajęć do pobrania

Mała edukacja - Przygotowanie przedszkolne od 2 lat

W poniedziałki, środy i piątki od 10 do 12 przygotowujemy się do debiutu w przedszkolu. Nasze zajęcia nauczą Twoją pociechę funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Będziemy na nich malować, tańczyć, grać w proste gry i wprowadzać różne elementy życia przedszkolaka. Wszytko to pod czułą opieką i w atmosferze zabawy. Zapraszamy dzieci od 2 do 4 lat z rodzicami lub opiekunami, ale docelowo dzieci będą zostawały same z prowadzącymi. Gwarantujemy, że po tych zajęciach pierwszy rok w przedszkolu będzie dużo prostszy :)

Zbiórka koniecznie do godz. 10:00, można przyjść chwilę wcześniej, aby oswoić się z miejscem, konieczne wcześniejsze zapisy i wcześniejsze odwołanie obecności.

Zapisz się na zajęcia
Mała edukacja - Malce, Harce! - dla dzieci od 1 roku, zajęcia poranne

Prowadzimy zajęcia dla najmłodszych od 9 miesiąca życia. We wtorki i czwartki od 10 do 11:30 zapraszamy dzieci najmłodsze do 2 roku życia – chodzące i niechodzące. Na tych zajęciach pokażemy rodzicom i opiekunom, jak mogą bawić się ze swoim maluszkiem, a dzieci nauczą się pierwszych zachowań społecznych, nauczą prostych zabaw w grupie równolatków i na co będziemy kładli duży nacisk rozwiną ruchowo, bo w trakcie zajęć będą prowadzone zajęcia z ruchu rozwijającego. Główna idea metody wyraża się w stwierdzeniu, że posługiwanie się ruchem jest narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. Opracowany przez W. Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi w trakcie tzw. „baraszkowania”. Prostota i naturalność są głównymi walorami metody Weroniki Sherborne i stanowią o jej wartości i powodzeniu.

Konieczne wcześniejsze odwołanie obecności.

Zapraszamy również na zajęcia w czwartki o godzinie 18:00. Konieczne zapisy!!

Zapisz się na zajęcia
SENSOPLASTYKA DLA SMYKA

Sensoplastyka® dla Smyka – rodzinne warsztaty dla dzieci od 10m. do 6 lat. Nasze zajęcia to połączenie elementów Sensoplastyki® , które stymulują wszystkie zmysły dziecka: • węchu• wzroku • dotyku • słuchu • smaku z elementami rozwijającymi rozwój poznawczy dziecka. Będziemy badać różne faktury, materiały, smaki, zapachy. Podczas zajęć ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pozwalamy dzieciom na pełną twórczość i dzięki temu wspomagamy kreatywność dzieci, zaś poprzez wspólne rodzinne działania pogłębiamy kontakt emocjonalny z dziećmi. Na zajęciach będziemy malować palcami, rękami, stopami… powstanie m.in. domowa ciastolina, naturalne farby, pucholina i wiele, wiele innych rzeczy, które podpowie nam nasza wyobraźnia. Każde zajęcia mają inny temat przewodni. Do zajęć z elementami Sensoplastyki® używamy tylko naturalnych produktów spożywczych (np. mąki, mleka, oleju, makaronu, ryżu, kaszy, wody, barwników spożywczych, ziaren, przypraw, kakao itd…). Będzie BARDZO TWÓRCZO, wskazane ubrania robocze dla dzieci i opiekunów oraz łatwy dostęp do stópek.

Zapraszamy na warsztaty weekendowe (informacja w wydarzeniach) oraz w czwartki o godzinie 12:00.

Cena: 36zł jednorazowe wejście, dla karnetowiczów cena 25 lub 30 złotych.

Zapisz się na zajęcia
Umuzykalnienie metodą GORDONA - dzieci od 1 roku życia

Zajęcia śpiewano-muzyczne wg. metody E.E.Gordona dla dzieci od 1 roku do 3 lat.  Celem zajęć jest rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego małego dziecka oraz uświadomienie rodzicom ich roli w rozwoju maluszka.  E. Gordon za najlepszy czas na wprowadzanie dziecka w świat muzyki uważa pierwsze lata tuż po narodzinach. Jeśli dziecko doświadczy bogactwa muzyki zanim ukończy 18. miesiąc życia, będzie gotowe, by uczyć się dalej świata dźwięków. W przeciwnym razie zajmie się raczej mową, odsuwając muzykę na dalszy plan. Podstawą jest zanurzanie i otaczanie dziecka żywą muzyką, wykonywaną przez dorosłych, w formie śpiewanek i rytmiczanek.

Środa o godzinie 17:20

Obecność rodzica obowiązkowa.

Zapisz się na zajęcia
Klub Malucha - świetlica - od 2 lat

Zabieganym mamom oferujemy nowy sposób na złapanie chwili dla siebie, pracy czy domu. Można zostawić z nami maluchy od 2 roku życia nie tylko na zajęcia Przygotowanie Przedszkolnego ale także 1 godzinę przed i 1 godzinę po zajęciach. Nasze wychowawczynie zaopiekują się dziećmi i zajmą je twórczą. Razem z zajęciami Przygotowania Przedszkolnego w poniedziałek, środę i piątek może to dać nawet 4 godziny. Możecie jednak sami komponować sobie terminy wg potrzeb własnych i dzieci.

Terminy: poniedziałki, środy, piątki między 9:00 a 10:00 oraz między 12:00 a 13:00.

Opieka i zabawa dla dzieci od lat 2, zajęcia bez rodziców. 60 min.

Zapisz się na zajęcia
MALCE, HARCE! - wszechstronny maluch - dzieci 1-2 lat - zajęcia popołudniowe

Zajęcia popołudniowe dla dzieci najmłodszych od 1 roku życia do 2lat z rodzicami. Nawiązują tematami i sposobem prowadzenia zajęć porannych ale najbardziej skupiają się na relacji dziecko – rodzic. Na tych zajęciach pokażemy rodzicom i opiekunom, jak mogą bawić się ze swoim maluszkiem, a dzieci nauczą się pierwszych zachowań społecznych, nauczą prostych zabaw w grupie równolatków i na co będziemy kładli duży nacisk rozwiną ruchowo. W trakcie zajęć będą elementy ćwiczeń ruchu rozwijającego metody Weroniki Sherborne, które poprzez naturalne „baraszkowanie” z rodzicem zaspokajane są potrzeby dziecka. Do tego elementy umuzykalnienia metodą Gordona i autorskie zabawy naszej prowadzącej.  Po zajęciach będzie 10 minut na wymianę informacji między rodzicami.

Czwartek o godzinie 18:00. Obowiązują zapisy!!

Zapisz się na zajęcia
DZIECI PRZEDSZKOLNE 3-5 lat

Przedszkolaki czyli dzieci od 3 do 5 lat mają do wyboru grupy ogólnoartystyczne, dzięki którym będą mogły zdecydować, jakie jest ich hobby i rozwinąć swoje talenty.

Baby English - zabawa po angielsku - dzieci od 3 lat

Zabawy po angielsku z native speakerem. Everyday English. Amerykanka Nicole poprowadzi w małej grupie do 8 osób, ciekawe zajęcia rozwijające umiejętności korzystania z języka angielskiego na co dzień – rozmowy w rodzinie, komunikacja z rówieśnikami, informowanie o potrzebach, proszenie o pomoc, nazwy dań, zachowanie przy stole itp.  A wszystko w formie zabaw pełnej tańców, rysowanek, gier. Prowadzone przez native speakera!

Poniedziałki o godzinie 17:45, 50min.

Piątki o godzinie 16:00, 50min. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Fun Judo - zajęcia sportowe dla dzieci 3-4 lat

Wstęp do judo dla przedszkolaków od lat 3 do 4. Dzieci poniżej szóstego roku życia nie mają jeszcze prawidłowo rozwiniętych stawów, dlatego nie mogą uprawiać prawdziwych sportów i proponujemy im zabawę z elementami judo. Zajęcia będą polegały na ćwiczeniach wzmacniających wszystkie partie mięśniowe, nauce pracy w grupie i parach, zawierać będą elementy akrobatyki, nauczą unikania urazów, koncentracji, opanowania oraz dobrych nawyków związanych z aktywnością ruchową i sportem. A przede wszystkim dadzą pole do bezpiecznego szaleństwa naszych pociech na macie.  45 min.

Poniedziałki o godzinie 17:00

Zapisz się na zajęcia
Lena Dance Studio - Balet i inne style tańca

Zajęcia ruchowe, wszechstronnie rozwijające. Te zajęcia to wprowadzenie dla najmłodszych do tańca klasycznego ale nie tylko, prezentowane będą kroki także z innych znanych tańców. Nauka podstawowych pozycji i ruchów i układów w formie zabaw ruchowych do muzyki. Ćwiczenia mające na celu uwrażliwić dzieci na muzykę, nauczenia gracji ruchów i rozkochania ich w tańcu. Zajęcia dla dzieci od lat 3 do 4. Prowadząca: Marlena Zielińska – trenerka tańca i fitness

Poniedziałki o godzinie 18:35

Zapisz się na zajęcia
Zabawy z gliną - od 3 lat - zajęcia z rodzicem

Uczymy się pracy z gliną, rozwijając zdolności manualne i kreatywność. Wyrabiamy, lepimy, wałkujemy, wygładzamy, szkliwimy. Uczymy się tworzyć talerzyki, figurki, świeczniki, miseczki, prezenty dla naszych bliskich. Lepimy z wałeczków, plastrów, ślimaków, kulek i innych technik.

Grupa mieszana dla samodzielnych dzieci od lat 6, 55 min – środa 18:15. Zapisy!!

, oraz grupa dla dzieci 3-5 lat wraz z opiekunem, 45 min – środa 17:30

Zapisz się na zajęcia
Laboratorium Eksperymentów - od 4 lat

Zajęcia dla dzieci od 4 lat zainteresowanych eksperymentowaniem i odkrywaniem sekretów otaczającego nas na co dzień świata chemii i fizyki na wesoło. Interdyscyplinarne zajęcia łączące w sobie zabawę, naukę i pomysłowość. Zrobimy gluuuta, pijącego ptaszka, napełnimy balon bez dmuchania, stworzymy sztuczną krew i wiele, wiele innych niezwykłości. 45 min.

Poniedziałki o godzinie 17:45

Zapisz się na zajęcia
Lena Dance Studio - Mała formacja taneczna - dzieci 5-6 lat

Mała formacja taneczna to zajęcia taneczne uczące najmłodszych różnorodnych tańców od nowoczesnych: hip-hopu, modern, przez tańce towarzyskie po tańce narodowe. Zajęcia ruchowe pozwolą wyzwolić naturalną grację w dzieciach, rozwinąć talent taneczny i muzyczny oraz wyzwolić i rozładować energię rozsadzającą dzieciaki. Dzięki tym zajęciom dzieci poznają jakie są rodzaje tańców i będą w stanie wybrać w przyszłości ten najbardziej im odpowiadający. Dzieci wrócą do domu odprężone i wybawione. Od  lat 4 do 5, 50 min.

Środa o godzinie 18:15

Zapisz się na zajęcia
DZIECI SZKOLNE klasy 1-3
Fun English - zabawa po angielsku - dzieci od 5 lat

Zabawy po angielsku z native speakerem. Everyday English. Amerykanka Nicole poprowadzi w małej grupie do 8 osób, ciekawe zajęcia rozwijające umiejętności korzystania z języka angielskiego na co dzień – rozmowy w rodzinie, komunikacja z rówieśnikami, informowanie o potrzebach, proszenie o pomoc, nazwy dań, zachowanie przy stole itp.  A wszystko w formie zabaw pełnej tańców, rysowanek, gier.

Grupa od lat 5, zajęcia raz w tygodniu, 50 min - piątki o godzinie 17:00. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Judo - zajęcia w grupach 5-7

Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na judo. Powinien być on jednak jednym z ostatnich. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u młodego człowieka pewności siebie, stanowczoci, umiejętnoci dążenia do celu, spokoju, koncentracji i opanowania. Na treningach przywiązujemy szczególną uwagę, aby rozwój fizyczny był nierozłączny z rozwojem mentalnym.
Judo uczy opanowania i koncentracji potrzebnej w sporcie, w szkole jak i na co dzień.

Zajęcia od lat 5 do 8. 55 min.

Poniedziałki o godzinie 16:00. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Akrobatyka - grupa naborowa - od 6 roku życia

Zajęcia z akrobatyki uczą prawidłowej postawy, rozciągają i wzmacniają mięśnie, a wszystko po to, aby wykonywać wspaniałe ewolucje. Dostosowane są do budowy i możliwości ruchowych dzieci w danym wieku, gwarantują dobrą zabawę, rozwijają ruchowo i uczą gracji w poruszaniu. Zajęcia odbywają dwa razy w tygodniu. Prowadzą mistrzynie Polski w gimnastyce akrobatycznej. 45 min.

Wtorki, piątki o godzinie 17:15

Zapisz się na zajęcia
Karolina Kids - Formacja konfiguracja - 7-9 lat

Zespół taneczny dla dzieci od lat 7 do 9 prowadzony przez mistrzynię juniorów i wice-mistrzynię Polski w tańcach latinoamerykańskich Karolinę Skowyrską. Dzięki tym zajęciom dzieci nauczą się rozpoznawać rodzaje muzyki, poznają kroki taneczne, będą brylować na dyskotekach oraz będą uczyć się układu, który zaprezentują na pokazach dla rodziców oraz na konkursie tanecznym na koniec roku. Klasy 2-3. 60 min.

Środy o godzinie 19:10

Zapisz się na zajęcia
Lena Dance Studio - Modern

Autorskie zajęcia z tańca nowoczesnego uczące klasycznych pozycji tanecznych, stanowiących bazę każdego tancerza. Tutaj nauczymy się kroków z różnych tańców nowoczesnych (tych nawiązujących sposobem wyrażania od baletu) oraz prezentacji emocji poprzez ruch. To zapewni każdej osobie pragnącej zostać kiedyś profesjonalnym tancerzem dobry start. Ćwiczenia kroków rozwiną równomiernie wszystkie grupy mięśniowe, nauczą gracji oraz wyrażania emocji w tańcu.  W kwietniu 2013 grupa Modern zdobyła na Wawerskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych wyróżnienie specjalne!

Zajęcia od lat 8. 60 min.

Środy o godzinie 15:15 – klasy 1-4. TRWAJĄ ZAPISY!!

Środy o godzinie 16:15 – od 4 klasy. NOWOŚĆ!!

Zapisz się na zajęcia
Lena Dance Studio - Taniec nowoczesny

Zajęcia taneczne rozwijające słuch, koordynację, poczucie rytmu u dziecka. Jest to kolejny stopień w edukacji tanecznej zaraz po naszej Małej Formacji Tanecznej. Dzieci na zajęciach poznają różne style tańca jazz, hip hop, break dance, disco oraz elementy akrobatyki. Poznając różne style rozwijamy wszechstronność u dzieci albo możemy zauważyć predyspozycje do konkretnego stylu. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem.

Zajęcia dla dzieci od lat 6 do 8. 60 min.

Czwartki o godzinie 17:00. Zapisy!!

Zapisz się na zajęcia
Niesamowita sztuka - nietypowe techniki artystyczne

Zajęcia z przeróżnymi technikami malarskimi i graficznymi. Podczas których będziemy nawiązywać do sztuki współczesnej.

Zajęcia od lat 6 do 8. 60 min.

Wtorki o godzinie 15:20. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Ceramika

Uczymy się pracy z gliną, rozwijając zdolności manualne i kreatywność. Wyrabiamy, lepimy, wałkujemy, wygładzamy, szkliwimy. Uczymy się tworzyć talerzyki, figurki, świeczniki, miseczki, prezenty dla naszych bliskich. Lepimy z wałeczków, plastrów, ślimaków, kulek i innych technik.

Grupa dla samodzielnych dzieci od lat 6 do 10, 55 min – ŚRODY 18:15. ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Laboratorium eksperymentów

Zajęcia dla dzieci wczesnoszkolnych od 6 lat zainteresowanych eksperymentowaniem i odkrywaniem sekretów otaczającego nas świata chemii i fizyki. Zabawa w odkrywanie jak działa otaczający nas świat w skali mikro i makro z wykorzystaniem prawdziwej chemii laboratoryjnej i fizycznych układów. Nauka na wesoło. 60 min.

Poniedziałki o godzinie 18:30. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Bardzo Młody Haker

Edukacja przez zabawę z Minecraftem. Zajęcia, podczas których uczymy przez zabawę, inspirują do mądrzejszych i bardziej kreatywnych Minecraftowych gier. Stawiamy na pracę zespołową oraz na świetną zabawę… Młodzi Hakerzy zaczną od poznawania i wykonywania zadań w internetowym wielkim mieście Green Field. Będą zajęcia o innych prawdziwych miastach i praca na  odtworzeniu znanych budowli w Minecraft. Prócz pracy, będzie też zabawa w rozwiązywanie problemów w baśniowych światach, krainach z przeszłości jak i przyszłości w tym wiele zadań wymagających współpracy Hakerów. W czasie zabawy Hakerzy poznają zasady poruszania się po świecie Minecraft, współrzędnych i skali, dowiedzą się jak działają elektrownie i wodociągi projektując własne, dowiedzą na czym polega ustalanie zasad współpracy i tolerancji czyli demokracji, oraz wiele, wiele innych zagadnień. Będą przestawione odmiany: BuildCraft, ShipCraft, GalacticCraft. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Prowadzący: Michał Chrapiński. Grupa wiekowa: 6-8 lat.

NOWA GRUPA W CZWARTKI O GODZINIE 18:40. TRWA NABÓR!!

 

Zapisz się na zajęcia
Warsztat majsterkowicza

Zajęcia zapoznające uczniów z narzędziami majsterkowicza, uczące bezpiecznego używania młotka i gwoździ, drutu i obcęgów, papieru ściernego i bejcy, dratwy i sznurka. W trakcie pojedynczych zajęć uczniowie wykonają przedmiot domowego użytku jak pudełko na długopisy, bumerang, stojak na telefon czy artystyczny jak sznurkowy obraz, świecznik, świąteczne króliki, maski karnawałowe, nietypowe bombki i inne. Zajęcia usprawniają małą motorykę, uczą planowania, mierzenia, dopasowywania elementów. Każdy uczeń ukończy je usatysfakcjonowany mogąc pochwalić się pracą własnych rąk. Prowadząca Agnieszka Swoboda. Czas trwania 50 min. Zajęcia dla dzieci od lat 6,  50 min. Czas wydłużymy jeśli go nie starczy.

Piątki o godzinie 14:00. NOWOŚĆ, TRWAJĄ ZAPISY!!

Piątki o godzinie 18:00. ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
MŁODZIEŻ SZKOLNA - klasy 4-6 i gimnazjum

Dzieci i młodzież znajdą W Trakcie szeroką i ciekawą ofertę różnorodnych warsztatów plastycznych i ruchowych: akrobatykę, rysunek i malarstwo, taniec nowoczesny, animację filmów, taniec jazzowy, ceramikę. Zajęcia odbywają się po szkole oraz w godzinach dopasowanych dla tych idących na drugą zmianę. Ze szkoły nr 109 przy ul. Przygodnej odbieramy dzieci w godzinach świetlicy.

Akrobatyka

Zajęcia z akrobatyki uczą prawidłowej postawy, rozciągają i wzmacniają mięśnie, a wszystko po to, aby wykonywać wspaniałe ewolucje. Dostosowane są do budowy i możliwości ruchowych dzieci w danym wieku, gwarantują dobrą zabawę, rozwijają ruchowo i uczą gracji w poruszaniu. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Różne grupy wiekowe i stopnie zaawansowania od 6 roku życia.

Zajęcia odbywają się we wtorki oraz piątki o przydziale do grupy decyduje trenerka.

Zapisz się na zajęcia
Akademia rysunku i malarstwa

Masz dziecko stale coś rysujące i malujące, te zajęcia rozszerzą znajomość technik artystycznych, nauczą kompozycji, stosowania koloru i waloru. Klubowicze będą zapoznawać się ze znanymi dziełami sztuki oraz kierunkami w sztuce. Zajęcia malarsko-rysunkowe i teoretyczno-praktyczne. Od 8 lat, 60 min.

Wtorki o godzinie 18:00. ZAPISY!!

Środy o godzinie 15:00. ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Lena Dance Studio - HIP HOP "WTR SQUAD"

Hip-hop to technika związana stylem ze street dance, łączy klasyczne techniki takie jak locking, popping, funk, house. Hip hop jest przede wszystkim dobrą zabawą, pozwala rozwijać indywidualność tancerza, ale wymaga dużej dokładności. Nawet pozornie chaotyczny i nieuporządkowany układ wymaga przemyślenia i precyzyjnej synchronizacji. Hip hop pomaga wyrazić prawdziwe emocje i nawet te negatywne zmienia w pozytywną energię taneczną. Grupa WTR SQUAD otrzymała wyróżnienie na Wawerskim przeglądzie zespołów tanecznych w 2013 r.

Grupa początkująca od lat 8 do 10 – PONIEDZIAŁKI O 19:20. ZAPISY!!

Grupa zaawansowana od lat 11 do 15, 85 min - CZWARTKI O 19:00

 

Zapisz się na zajęcia
Ceramika

Praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, kreatywność, wyrażanie siebie poprzez sztukę. Na tych zajęciach pracować będziemy z różnymi rodzajami gliny i poznamy różne techniki szkliwienia, tworząc własne wyroby.

Grupa od lat 6 do 10 , 55 min – ŚRODY 14:00 oraz 18:15

Zapisz się na zajęcia
Fashionistka - projektowanie i design

Zapraszamy na zajęcia z mody – projektowanie, stylizacja, ubrania, biżuteria, makijaż i inne. Chcesz mieć niepowtarzalne, własne ubranie czy torebkę czy biżuterię? Marzyłaś aby swoje rysunki zamienić w profesjonalny projekt? Masz w domu setki zeszytów z serii „Top Model”? Chcesz przekształcić swój pomysł w realną rzecz? Chcesz zmienić swój styl? Poznać najnowsze trendy modowe? Zaczniemy od nauki rysowania projektów ubrań, akcesoriów, zabawek, aby przejść do ich wykonywania, przez proste techniki jak klejenie filcu, fastrygowanie, po szycie.

Zajęcia od lat 8, 80 min.

Środa o godzinie 16:00. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Laboratorium eksperymentów

Zajęcia dla dzieci, w których mamy możliwość wykorzystać ich naturalną ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata poprzez świetną zabawę. To wszystko, co dla nas – dorosłych jest naturalne i oczywiste, dla dzieci wcale takie nie jest. Podczas zajęć, wyjaśnimy prawa i zjawiska występujące w przyrodzie oraz wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnice nauki. Dzieci, niczym młodzi naukowcy, samodzielnie przeprowadzą doświadczenia chemiczne, w których udowodnimy związek nauki z życiem codziennym. Zbudujemy między innymi wulkan i gaśnicę, zrobimy ciecz newtonowską i lava lampę, miękkie jajko i sztuczną krew. Wyjaśnimy, dlaczego trzeba myć ręce mydłem i w ciepłej wodzie oraz dlaczego herbata zmienia kolor po dodaniu cytryny. Te eksperymenty oraz ponad 30 godzin innych ciekawych doświadczeń na każdy tydzień tego roku szkolnego.

Zajęcia od lat 9, 60 min.

Wtorki o godzinie 19:05. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Film animowany

Zajęcia, na których powstaną filmy animowane. Prowadząca prześledzi z Wami różne techniki tworzenia filmów animowanych, po czym krok po kroku od pisania scenariusza, przez storyboard, wymyślanie postaci, rysowanie tła, dojdziecie wspólnie do stworzenia filmiku animowanego. Zajęcia nie tylko uczą animacji, ale także rysunku, opowiadania obrazem, przekazywania w zajmujący sposób historii, a oprócz tego współpracy i cierpliwości.

Zajęcia od lat 8. 80 min.

Wtorki o godzinie 16:30. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Młody haker

Gram i koduję, czyli wstęp do programowania z Minecraftem. Minecraft to nie tylko gra, to bezmiarem przeróżnych edukacyjnych możliwości. Przedstawimy modyfikację gry, dzięki której Młodzi Hakerzy postawią pierwsze kroki w kodowaniu jak również doświadczą mnóstwo fantastycznej zabawy i wrażeń! Warsztat łączy elementy zabawy w różnych światach Minecraft ze wstępem do programowania. Gracze zaczną od budowania domów, doprowadzania mediów, zasad działania świata realnego przełożonego na krainy realne czy starożytne, jak i te baśniowe a nawet kosmiczne. Z czasem będą pisać w specjalnej modyfikacji Minecrafta krótkie programy w języku LUA, które również na bieżąco będzie można testować, także w środowisku gry. Wszystkie komendy języka LUA przydadzą się w przyszłości każdemu programiście, administratorowi sieci czy informatykowi. Wszyscy Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką oraz licencje. Liczba Uczestników 8 osób. Warsztat zaplanowany jest na semestr z zajęciami raz w tygodniu. Zapraszamy Hakerów dobrze posługujących się klawiaturą. Prowadzący: Michał Chrapiński. Zajęcia dla klas 4-6. 90 min.

NOWA GRUPA W CZWARTKI O 18:40. TRWAJĄ ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
STARSZA MŁODZIEŻ I DOROŚLI

W Trakcie nie zapomina o osobach powyżej osiemnastki. Także dla dorosłych oferuje zajęcia ruchowe i manualne. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi warsztatami.

Sztuka dla dorosłych

Zajęcia dla tych, którzy interesują się sztuką tradycyjną, rękodziełem lubią zajęcia plastyczne, ale też nie boją się nowości. W naszej pracowni głównym medium będą farby do różnych powierzchni zastosowane w nietypowy sposób. Dzięki temu osiągniemy ciekawe efekty graficzne, malarskie i rzeźbiarskie. Prace będą kolorowe i żywe, ale często będziemy pracować w oparciu o zasadę „mniej, znaczy więcej” ucząc się dopasowywać kolory i kształty oraz ograniczać środki wyrazu, by wzmocnić przekaz. Liczyć się będzie przede wszystkim pomysł i jego oryginalność, ale o efekcie będzie stanowiło również staranne wykonanie wg projektu. W programie również ceramika i rękodzieło artystyczne. 90 min.

Wtorki o godzinie 13:00. ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
Zumba Fitness

ZAPOMNIJ O NUŻĄCYCH ĆWICZENIACH ZATRAĆ SIĘ W MUZYCE I ODNAJDŹ SWOJĄ FORMĘ NA TANECZNO-FITNESSOWEJ IMPREZIE Fitness do tanecznych kroków. Zajęcia z licencjonowanym instruktorem Zumby Fitness Marleną Miszkiewicz. Zapraszamy na świetną zabawę !!!

60min.

Środy o godzinie 19:10. ZAPISY!!

 

Zapisz się na zajęcia
Karolina Latino Soul &Fitness

Latino to świetna zabawa łącząca naukę podstawowych kroków salsy, merenque, samby, cha – cha, bachaty, tanecznych ozdobników, podkreślających gorące ruchy tych tańców a do tego trening. Ucząc się krótkich, prostych kroków tanecznych wzmacniamy cały organizm i gubimy kalorie. Latino to zajęcia stworzone z myślą o kobietach, na których można zadbać o rozwinięcie świadomości ciała, uruchomić wszystkie kobiece atrybuty oraz poprawić kondycję i sylwetkę.

Zajęcia prowadzone solo, na które zapraszamy Panie jak również Panów. Taniec dla osób lubiących oderwać się czasem od szarej rzeczywistości. Prowadzi wicemistrzyni Polski w tańcach latino.

60 min.

Środy o godzinie 20:10. ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
SENIORZY

Zajęcia dla osób 50+ i nie tylko.

Sztuka dla dorosłych

Zajęcia dla tych, którzy interesują się sztuką tradycyjną, rękodziełem lubią zajęcia plastyczne, ale też nie boją się nowości. W naszej pracowni głównym medium będą farby do różnych powierzchni zastosowane w nietypowy sposób. Dzięki temu osiągniemy ciekawe efekty graficzne, malarskie i rzeźbiarskie. Prace będą kolorowe i żywe, ale często będziemy pracować w oparciu o zasadę „mniej, znaczy więcej” ucząc się dopasowywać kolory i kształty oraz ograniczać środki wyrazu, by wzmocnić przekaz. Liczyć się będzie przede wszystkim pomysł i jego oryginalność, ale o efekcie będzie stanowiło również staranne wykonanie wg projektu. W programie również ceramika i rękodzieło artystyczne. 90 min.

Wtorki o godzinie 13:00. ZAPISY!!

Zapisz się na zajęcia
GRUPY SZKOLNE ŚWIETLICOWE

Klub W Trakcie wychodzi naprzeciw pytaniom rodziców ze szkoły podstawowej nr 109 przy ul. Przygodnej i przygotował ofertę zajęć dla dzieci w godzinach porannych, w trakcie gdy dzieci spędzają czas w świetlicach szkolnych przed lub po lekcjach.

Świetlice bywają przepełnione, jest w nich głośno a oferta nie pasuje każdemu dziecku. My bezpiecznie odbieramy i dostarczamy dzieci do świetlic i oferujemy pasjonujące warsztaty i zajęcia ruchowe.

Nasze zajęcia są nastawione nie tylko na przyjemność ale także na rozwój dziecka – ruchowy, manualny, intelektualny. To świetne uzupełnienie oferty szkolnej w przystępnych cenach skalkulowanych pod grupy 8 osobowe.  Przy większych grupach zniżki.

Dostosujemy godziny zajęć do lekcji uczniów ze SP nr 109 w ramach możliwości naszych instruktorów między 8:30 a 16:00.

Lista zajęć do wyboru:

 • AKADEMIA MAŁEGO HAKERA
 • FILM ANIMOWANY
 • CERAMIKA
 • WARSZTAT MAJSTERKOWICZA
 • WARSZTAT RPG
 • LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW
 • AKROBATYKA NABOROWA (od 5 roku życia)
 • GIMNASTYKA KOREKCYJNA
 • KARATE
 • KAROLINA TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI
 • LENA DANCE STUDIO  HIP-HOP
 • LENA DANCE STUDIO – MAŁA FORMACJA TANECZNA
 • LENA DANCE STUDIO – TANIEC NOWOCZESNY
WARSZTATY RODZINNE

Dzieci to cudowne chwile ale i obowiązki całą dobę bez przerw. My oferujemy takie przerwy! Przyjdź do nas na zajęcia z dziećmi w tygodniu lub w weekend a będziecie się mogli razem twórczo pobawić. Weekendy to spokojny czas w tygodniu, kiedy rodzice mogą spędzać czas wspólnie z dziećmi a dzieci mogą się poświęcić wyłącznie zabawie. Czasami to jedyna taka pora. Gdybyście nie mieli pomysłu jak wykorzystać ten czas, sprawdźcie nasze półtoragodzinne warsztaty artystyczne, które zainspirują całe rodziny. Zajęcia często będą tematycznie powiązane z najróżniejszymi świętami. Informacja o bieżących zajęciach na weekend na pierwszej stronie. Na zajęciach mogą przebywać samodzielnie dzieci od lat siedmiu. Jeśli masz ochotę na konkretne warsztaty rodzinne a nie mamy ich w ofercie, lub chciałbyś poprowadzić autorskie zajęcia, odezwij się do nas klub@wtrakcie.pl

Zapraszamy do trattorii “W Trakcie”

Grafik zajęć Grafik do pobrania