Flamenco dla Dzieci

Flamenco to coś więcej niż taniec – to zjawisko kulturowe, które obejmuje zarówno taniec, śpiew, jak i gitarę. Wymaga umiejętności tanecznych, czego będziemy uczyć, wyczucia muzyki i rytmu, nad czym będziemy pracować i uwrażliwia na piękno i sztukę, na co będziemy zwracać uwagę. Dzieci poznają ten ciekawy styl tańca bawiąc się przy tym strojem i muzyką.

Zajęcia prowadzi Patrycja Forster – tancerka i nauczycielka tańca Flamenco. Tą formą sztuki zajmuje się od kilkunastu lat. Współpracuje z ośrodkami kultury oraz szkołami tańca w Warszawie i okolicach. Prowadzi lekcje indywidualne, zajęcia grupowe oraz warsztaty.
Tajniki Flamenco poznaje od wybitnych hiszpańskich artystów.

Flamenco dla Dzieci – od 6 do 9 lat

Na zajęciach będziemy ćwiczyć wybijanie rytmu nogami (step Flamenco), odpowiednie  ruchy rąk, dbać o prawidłową postawę i zaczniemy od najprostszych rytmów na 4. Nauczymy się jak wybijać rytm rękoma (palmas) i starać się usłyszeć go w przykładowych utworach. W oparciu o wszystkie te elementy powstanie krótka choreografia, która będzie zwieńczeniem wspólnej pracy i końcem pierwszego etapu nauki.

Na początek nie jest wymagany profesjonalny strój, wystarczy wygodny i nie krępujący ruchów. Najważniejsze są buty – stabilne buciki z twardą podeszwą i najlepiej z paskiem przytrzymującym stopę.

Kolorowa spódnica i kwiat we włosy dla dziewczynek będą na pewno elementami mobilizującymi do pracy 🙂

Taniec Flamenco rozwija ciało, umysł i duszę!

Zalety tańca Flamenco to w szczególności  rozwój rytmiczno-muzyczny, rozwijanie wrażliwości na sztukę, rozwój ruchowy (koordynacja, stymulacja różnych parti mięśni, świadomość ciała) oraz ćwiczenie pamięci.

Przewiń na górę