Blog – myśli, uczucia, zachowania - W Trakcie

Blog – myśli, uczucia, zachowania

Myśli, uczucia, zachowania, czyli nasz mózg, serce i ciało.

Każdy z nas jest indywidualną, złożoną osobowością i na pewno nie ma dwóch takich samych osób na świecie. Każdy z nas jest wyjątkowy. Są jednak sprawy, które nas łączą. Niezależnie od płci, wieku, doświadczenia, wiedzy, inteligencji kształtuje nas połączenie trzech obszarów naszego istnienia: nasze myśli, nasze uczucia i nasze zachowania, które na siebie oddziałują. Mówiąc obrazowo to, co myślimy (to jak interpretujemy zdarzenia i sytuacje, które spotykają nas w życiu) wpływa na emocję, którą będziemy w danej sytuacji odczuwać a dalej nasze emocje będą determinowały nasze zachowania.

Na tym blogu chcę Wam pokazywać jak wzmacniać pozytywne myśli, jak ograniczać wpływ tych negatywnych, jak kształtować i rozwijać uczucia oraz co robić, aby nie dawać się nudzie, motywować siebie i innych do działania, ale także szukać „złotego środka”, aby balans pomiędzy głową, sercem i ciałem tworzył najbardziej motywującą mieszankę do rozwoju swojego, Dzieci i całej Rodziny.

Chcę, aby blog powstawał razem z Wami, jeżeli chcecie podzielić się swoimi przemyśleniami na powyższe tematy to piszcie lub wysyłajcie filmy do nas. Wraz z całym Zespołem tworzącym W Trakcie – Klub Pełen Zajęć będę zapraszać Was do zaglądania tutaj, aby ciekawie i aktywnie wypełniać czas i korzystać z tego, co mamy do zaproponowania, niezależnie od tego czy jesteście u nas W Trakcie czy spędzacie czas indywidualnie, z Rodziną czy z przyjaciółmi.

Zapraszam do lektury – Agnieszka Aksamit-Oknińska

logo_kosmos-2x

Bądźmy dla siebie łagodni

Wojna w Ukrainie trwa od dwóch tygodni. Można pomyśleć: rodzic świadomie już przepracował swoje emocje i jest w stanie wesprzeć dziecko. Tylko na ile to prawdopodobne? (kliknij w obrazek lub tytuł)

koronawirus_haker1 (2)

Minecraft i kontakty Internecie w czasie kwarantanny

Obecne wymagania izolacji bardzo zwiększają obecność Dzieci w Internecie oraz ich zainteresowanie grami komputerowymi. (kliknij w obrazek lub tytuł)

koronawirus - zabawa1

Koronawirus – co robić z Dzieckiem podczas kwarantanny

Bawcie się w gotowanie, zróbcie domowe memo i nie ograniczajcie swojej kreatywności! (kliknij w obrazek lub tytuł)

koronawirus3

Mamo! Ludzkość wyginie!

Pomóż swojemu Dziecku i sobie zapanować nad emocjami związanymi z koronawirusem (kliknij w obrazek lub tytuł)

swieta3

Wspólne przygotowanie ozdób świątecznych.

Najbliższy weekend to ostatni moment na wspólne z Dziećmi przygotowanie choćby kilku ozdób świątecznych. (kliknij w obrazek lub tytuł)

ajurweda

Czas dla Mamy - pozwól sobie na godzinę egoizmu!

Zróbcie coś tylko dla siebie i dzięki temu będziecie bardziej zrelaksowane, z większą dawką energii do sprostania codziennym wyzwaniom. (kliknij w obrazek lub tytuł)

tvn_sciezka_sensoryczna

Jak stworzyć tablicę sensoryczną.

Tablica ma zagwarantować Waszemu Dziecku zróżnicowane doznania sensoryczne, ale również Wam Rodzicom dać chwilę wytchnienia. (kliknij w obrazek lub tytuł)

joga1c

Czemu warto ćwiczyć Jogę?

Joga jest dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób zestresowanych, zmęczonych codziennym pośpiechem, odczuwających skutki siedzącego trybu życia. (kliknij w obrazek lub tytuł)

Pokolorujcie swoje serca!

Wyłączcie telewizor, znajdźcie kredki, wydrukujcie kartę z Sercem dla każdej osoby w Waszym domu i pokolorujcie wolną przestrzeń (kliknij w obrazek lub tytuł)

Przewiń do góry